Bundesliga: Bayern górą w klasyku, gol Roberta Lewandowskiego [WIDEO]

07.11.2020 20:30
BVB - Bayern

Robert Lewandowski zdobył gola i zanotował asystę, a jego Bayern Monachium pokonał Borussię Dortmund 3:2 w klasyku ligi niemieckiej. Polak jeszcze dwa razy umieszczał piłkę w siatce, ale bramki odbierał mu system VAR.

Robert Lewandowski kolejny raz stanął naprzeciwko swoich byłych kolegów z Borussii Dortmund. Niektórzy, jak Mats Hummels i Marco Reus, a także siedzący na ławce rezerwowych Łukasz Piszczek wciąż pamiętają Polaka ze wspólnych występów i odnoszonych razem sukcesów, m.in. tytułu mistrza Niemiec.

Od chwili przejścia do Bayernu kapitan biało-czerwonych stał się "katem" BVB. Strzelił tej drużynie 18 goli we wszystkich rozgrywkach i w sobotę jeszcze to konto powiększył. Mógł mieć nawet hat-tricka, ale dwa razy na przeszkodzie stawał mu system VAR.

Der Klassiker: Borussia - Bayern: Gol Lewandowskiego [WIDEO]

Po raz pierwszy "Lewy" umieścił piłkę w siatce w 24. minucie. Radość nie trwała długo, bo po analizie tej sytuacji arbiter wskazał pozycję spaloną. Do przerwy utrzymał się remis, ale nie 0:0, a 1:1. W końcówce gole zdobyli Reus i David Alaba z rzutu wolnego.

Po zmianie stron Bawarczycy wyszli na prowadzenie za sprawą ładnej główki Roberta Lewandowskiego. Gdy w 80. minucie Leroy Sane podwyższył na 3:1, wydawało się, że to koniec emocji w Der Klassikerze. Nic bardziej mylnego. W 83. minucie na listę strzelców wpisał się Erling Haaland, a w doliczonym czasie gry polski napastnik Bayernu znów przez moment cieszył się z bramki. Niestety VAR ponownie wykazał spalonego.

Borussia Dortmund - Bayern Monachium 2:3

Bramki: Marco Reus (45.), Erling Haaland (83.) - David Alaba (45.+4), Robert Lewandowski (48.), Leroy Sane (80.)