Bundesliga: Świetny początek sezonu Borussii. Drużyna Piszczka rozgromiła Augsburg

17.08.2019
Aktualizacja: 17.08.2019 19:47
Borussia

Borussia Dortmund rozgromiła u siebie FC Augsburg 5:1 i bardzo efektownie zainaugurowała nowy sezon Bundesligi. Dwa trafienia dla BVB zaliczył Paco Alcacer, po jednym golu zapisali sobie natomiast Jadon Sancho, Marco Reus oraz Julian Brandt. Dla Augsburga bramkę strzelił Florian Niederlechner.

Spotkanie w Dortmundzie zaczęło się dla wicemistrzów kraju, mających w składzie m.in. wracającego po trzech sezonach w Bayernie Monachium Matsa Hummelsa, najgorzej jak mogło. Już po 30 sekundach przegrywali 0:1 po golu Floriana Niederlechnera.

Borussia - Augsburg: Wynik, opis i gole meczu 1. kolejki Bundesligi [WIDEO]

Konsternacja na trybunach trwała jednak bardzo krótko, ponieważ już w trzeciej minucie wyrównał Hiszpan Paco Alcacer. Pozostałe gole piłkarze BVB strzelili po przerwie - między 51. i 82. minutą. Ich autorami byli kolejno: Anglik Jadon Sancho, Marco Reus, ponownie Alcacer oraz rezerwowy Julian Brandt.

Łukasz Piszczek został zmieniony w 68. minucie, przy stanie 4:1.

Fani z Dortmundu mogą mieć na początku sezonu powody do satysfakcji. Ich zespół potwierdził, że jest w świetnej formie. Na początku sierpnia zdobył Superpuchar Niemiec (2:0 z Bayernem Monachium), a kilka dni później pewnie awansował do 2. rundy pucharu kraju.