Zamknij

Wszystko już jasne. Bayern Monachium podjął decyzję ws. Manuela Neuera

23.05.2022 17:37
Manuel Neuer
fot. IMAGO/Imago Sport and News/East News

Manuel Neuer zostaje na dłużej w szeregach Bayernu Monachium. W poniedziałkowe popołudnie zarząd "Die Roten" poinformował o przedłużeniu umowy z doświadczonym bramkarzem. 

Zamieszanie wokół Roberta Lewandowskiego i jego ewentualnego odejścia z szeregów Bayernu Monachium nie przeszkadza zarządowi Bawarczyków w budowaniu składu na przyszły sezon Bundesligi. W poniedziałkowe popołudnie Bawarczycy poinformowali o przedłużeniu umowy z Manuelem Neuerem.

Oficjalne media społecznościowe mistrza Niemiec ogłosiły, że nowa umowa doświadczonego bramkarza będzie obowiązywać do 30 czerwca 2024 roku. Sam zainteresowany nie krył radości po podpisaniu nowego kontraktu. - Bardzo się cieszę, że moja droga z Bayernem jest kontynuowana. Znów będziemy mieli bardzo silną drużynę, z którą możemy walczyć o wszystkie tytuły - mówił golkiper w rozmowie z fcbayern.com.

Neuer na dłużej w Bayernie Monachium

- Jako bramkarz, kapitan i lider chcę być wsparciem i decydującym czynnikiem w naszych wielkich celach. Chcemy przedłużyć nasz rekord mistrzowski i zaatakować szczyt w Pucharze Niemiec i Lidze Mistrzów - przyznał piłkarz.

Manuel Neuer gra w koszulce Bayernu od ponad dziesięciu lat. W lipcu 2011 roku został kupiony z Schalke 04 Gelsenkirchen. W zakończonym niedawno sezonie niemieckiej ekstraklasy bramkarz zagrał w 28 meczach, zachowując w nich dziesięć czystych kont.

RadioZET.pl