Zamknij

Nie żyje legenda niemieckiego futbolu. Zmarł po długiej i ciężkiej chorobie

28.10.2021 12:09
Bernd Nickel
fot. imago sportfotodienst/Imago Sport and News/East News

Bernd Nickel nie żyje. Legendarny niemiecki piłkarz Eintrachtu Frankfurt zmarł po długiej i ciężkiej chorobie. Znany na boisku jako "Doktor Młot" Nickel miał 72 lata.

Informację o śmierci Bernda Nickela oficjalnie potwierdził jego były klub, Eintracht Frankfurt. Jak poinformował, były piłkarz zmarł po długiej i ciężkiej chorobie. Nie wiadomo jednak, z jaką dolegliwością zmagał się legendarny niemiecki zawodnik.

Nickel niemal całą swoją karierę spędził właśnie w Eintrachcie. W ciągu 15 lat rozegrał tam 426 meczów, w których strzelił 141 goli. Dorobek ten imponuje szczególnie, gdy zwróci się uwagę na fakt, że mówimy tutaj o pomocniku.

Bernd Nickel nie żyje. Legendarny niemiecki piłkarz zmarł po ciężkiej chorobie

Jako piłkarz trzykrotnie zdobywał z frankfurtczykami Puchar Niemiec oraz raz wygrał Puchar UEFA. W Bundeslidze uchodził za wielką gwiazdę i do dziś wielu ekspertów uważa, że był jednym z najlepszych pomocników w historii niemieckiego futbolu.

Od kibiców otrzymał pseudonim "Doktor Młot", a wszystko przez wielką siłę, z jaką potrafił kopnąć piłkę. Słynął także z przepięknych bramek trafianych bezpośrednio z rzutu rożnego. Do Nickela właśnie należy nietypowe osiągnięcie na stadionie we Frankfurcie. Niemiec zdobył gola z każdego narożnika położonego na tym boisku.

Bernd Nickel - osiągnięcia, sukcesy, co robił po zakończeniu kariery?

W reprezentacji Niemiec nie zrobił wielkiej kariery, zaliczając ostatecznie zaledwie jeden występ. Na koniec kariery przeszedł do szwajcarskiego Young Boys, po czym postanowił zawiesić buty na kołku.

Po zakończeniu kariery piłkarza pozostał przy sporcie. Był menedżerem jednej z mniejszych niemieckich drużyn oraz prowadził sklep sportowy. Jego pasją była również gra w golfa.

W ostatnich latach zaczął mocno podupadać na zdrowiu. Zmarł w wieku 72 lat.

RadioZET.pl/Eintracht Frankfurt