Zamknij

Bayern tylko wtedy zgodzi się na odejście Lewandowskiego. Podolski podał warunek

Maciej Walasek
20.05.2022 18:24
Robert Lewandowski
fot. RONNY HARTMANN/AFP/East News

- Jeśli Bayern Monachium znajdzie napastnika do gry, to sprzeda Roberta Lewandowskiego – uważa Lukas Podolski. Piłkarz Górnika Zabrze uważa, że potencjalnym następcą napastnika reprezentacji Polski mógł zostać Harry Kane z Tottenhamu.

- Nie wiem, jak przebiegają rozmowy. Na pewno jeśli Bayern znajdzie napastnika do gry – na przykład Kane'a, który by dobrze pasował do drużyny i jest w dobrym wieku - to oczywiście by sprzedał Roberta do Barcelony czy innego klubu, ale nie wiem, jakie są plany – przyznał Lukas Podolski.

Przypomnijmy, że Bayern, zwłaszcza prezydent klubu Herbert Hainer zarzeka się, że Robert Lewandowski ma ważny kontrakt z mistrzami Niemiec do czerwca 2023 roku i wypełni umowę do końca. Podolski, który w latach 2006-2009 był graczem drużyny z Monachium zaznaczył, że sytuacja jest "trudna".

Lewandowski będzie mógł opuścić Bayern przed końcem kontraktu?

- Bo wtedy w nowy sezon wchodzi się z piłkarzem mającym w głowie inny klub. Z drugiej strony, umowy się podpisuje, aby je wypełnić. To są ciężkie decyzje. Gdyby Robert nie był zadowolony z Bayernu, to nie zostałby tam przez tyle lat – stwierdził 130-krotny reprezentant Niemiec.

W środę agent Lewandowskiego, Pini Zahavi, był widziany na ulicach Barcelony, co zdaniem dziennikarza Gerarda Romero zwiastuje "wielkie rzeczy". Media od dłuższego czasu łączą 33-letniego piłkarza Bayernu z Dumą Katalonii. Ich zdaniem reprezentant Polski ustalił indywidualny kontrakt i czeka na "zielone światło" od władz klubu z Monachium.

RadioZET.pl/PAP - Piotr Girczys