Wyjazdowa wygrana Bayernu z Unionem, rekord Lewandowskiego

30.10.2021 17:19
Union - Bayern

Union Berlin przegrał z Bayernem Monachium 2:5 (1:3) w sobotnim meczu 10. kolejki Bundesligi. Dwa gole zdobył Robert Lewandowski, który pobił swój własny rekord pod względem liczby bramek strzelonych w jednym roku kalendarzowym.

Bayern od początku meczu dyktował warunki, ale gracze Unionu próbowali przeszkadzać ekipie gości. W 14. minucie spotkania po strzale Sane piłka po drodze uderzyła w rękę Jaeckela i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Robert Lewandowski. Po niecałych dziesięciu minutach Polak znów wpisał się na listę strzelców.

W 23. minucie Bayern miał rzut wolny przed polem karnym Unionu. Stały fragment gry rozpoczął Kimmich. Niemiec delikatnie odstąpił futbolówkę Muellerowi, który po delikatnym ruszeniu, zostawił ją Lewandowskiemu, a ten bez żadnych kłopotów wpakował ją do siatki.

W 31. minucie Leroy Sane znalazł się sam na sam z bramkarzem gospodarzy, ale górą w tym starciu był Luthe. 60 sekund później Niemiec już się nie pomylił i po zagraniu Comana w polu karne, z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do bramki.

Bayern pokonał Union na wyjeździe

Union był kompletnie taktycznie rozbity przez Bayern, ale w 43. minucie nadzieje berlińczykom dał Giesselmann, który po centrze Haraguchiego, pokonał Neuera uderzeniem z pierwszej piłki. Po chwili Union zdobył drugą bramkę, ale okazało się, że przed strzałem, Becker był na minimalnym spalonym.

Rekord Lewandowskiego w meczu z Unionem

Po zmianie stron Union prezentował się o niebo lepiej. Gospodarze zaciekle atakowali gości, ale to Bawarczycy trafili do siatki. W 61. minucie mistrzowie Niemiec wyprowadzili zabójczą kontrę, po której Coman wpadł w pole karne i po skosie umieścił piłkę w siatce. Berlińczycy nie pozostali dłużni i już po czterech minutach odpowiedzieli rywalom. Akcję przeprowadzili zawodnicy, którzy kilka sekund wcześniej pojawili się na murawie. Behrens podał do wbiegającego Ryersona, a ten pokonał Neuera.

Wynik spotkania ustalił Thomas Mueller. Po rajdzie Upamecano i wbiegnięciu w pole karne Francuz wypatrzył Niemca, a ten z dziesięciu metrów dokonał formalności. Finalnie Bayern wygrał z Unionem 5:2.

Union Berlin - Bayern Monachium 2:5 (1:3)

Bramki: Niko Giesselmann (43), Julian Ryerson (65) - Robert Lewandowski (15, 23), Leroy Sane (35), Kingsley Coman (61), Thomas Mueller (79)

Union Berlin: Luthe - Jaeckel, Knoche, Baumgartl - Trimmel (64. Ryerson), Haraguchi (75. Mohwald), Khedira, Proemel (64. Teuchert), Giesselmann - Becker (75. Voglsammer), Awoniyi (64. Behrens).

Bayern Monachium: Neuer – Stanicić (69. Pavard), Suele, Hernandez (69. Upamecano), Davies - Kimmich, Tolisso (69. Sabitzer) - Coman (80. Gnabry), Mueller, Sane (62. Musiala) - Lewandowski