Bayern wygrał po męczarniach z Augsburgiem. Lewandowski bohaterem

20.01.2021 22:30
Augsburg - Bayern NA ŻYWO

Bayern Monachium w meczu 17. kolejki wygrał na wyjeździe z Augsburgiem 1:0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył z rzutu karnego Robert Lewandowski.

• Bayern Monachium pokonał w 17. kolejce Bundesligi Augsburg 1:0
  • Gola na wagę zwycięstwo w 13. minucie zdobył Robert Lewandowski
  • Bayern umocnił się na prowadzeniu w tabeli Bundesligi

Bayern Monachium bardzo wszedł w meczu i od początku stwarzał zagrożenie pod bramką rywala. Gola na wagę zwycięstwa zdobył już w 13. minucie. Faulowany w polu karnym Augsburga był Lucas Hernandez i sędzia podyktował rzut karny. Do jedenastki podszedł Lewandowski i pewnym strzałem pokonał Rafała Gikiewicza.

Dla kapitana reprezentacji Polski był to już 22. gol w tym sezonie Bundesligi. Tym samym "Lewy" poprawił swój rekord w liczbie goli zdobytych w rundzie jesiennej. Teraz jego celem jest poprawienie wyniku Gerda Mullera w liczbie goli zdobytych w jednym sezonie. Legendarny napastnik reprezentacji Niemiec w swoim najlepszym sezonie ligowym uzyskał 40 goli.

Augsburg - Bayern 0:1. Wygrana Bawarczyków na koniec rundy jesiennej

Do przerwy Bayern stworzył sobie jeszcze kilka dogodnych sytuacji do zdobycia goli, ale żadna z nich nie przyniosła podwyższenia wyniku.

Po zmianie stron zdecydowanie lepiej prezentował się Augsburg. Gospodarze najlepszą okazję do wyrównania mieli w 76. minucie, kiedy to Alfred Finnbogason podszedł do rzutu karnego. Napastnik gospodarzy trafił jednak w słupek.

Augsburg nie odpuszczał i tworzył kolejne okazje, ale nie był w stanie pokonać Manuela Neuera i mecz zakończył się triumfem Bayernu, który umocnił się na pozycji lidera tabeli Bundesligi. Bawarczycy po 17 kolejkach mają cztery punkty przewagi nad drugim RB Lipsk.