Zamknij

Bayern wycenił Lewandowskiego. Tyle trzeba zapłacić za napastnika

26.01.2022 11:26
Robert Lewandowski
fot. Ulrich Hufnagel via www.imago-images.de/Imago Sport and News/Eas

Bayern Monachium przygotowuje się na najgorsze. Zespół ze stolicy Bawarii postanowił "zabezpieczyć" się na wypadek, gdyby Robert Lewandowski nie chciał przedłużyć kontraktu - informuje "Sport Bild".

Robert Lewandowski ma ważną umowę z Bayernem do czerwca 2023 roku. W związku z tym mistrzowie Niemiec już przygotowali dwie oferty dla napastnika, aby na dłużej zatrzymać go na Allianz Arena. Według niektórych dziennikarzy 33-latek już wiosną będzie chciał podpisać nowy kontrakt, dementując w tym czasie potencjalną lawinę spekulacji na temat jego pozostania w ekipie Bawarczyków.

Mimo to Bayern woli się zabezpieczyć przed ewentualnym spełnieniem się najczarniejszej wizji, czyli odejścia Lewandowskiego. Jedna z wersji zakłada, że reprezentant Polski opuszcza Monachium latem tego roku. W związku z tym podjęto konkretne działania w tym temacie.

Lewandowski wyceniony przez Bayern

Jak przekazał "Sport Bild" monachijczycy ustalili cenę za najlepszego piłkarza świata według plebiscytu FIFA The Best 2021. Kapitan biało-czerwonych został wyceniony na 60 milionów euro.

- Bayern upadłby na głowę, gdyby pozbył się Lewandowskiego - mówił Uli Hoeness cytowany przez "SID".

Warto zaznaczyć, że w ramach następcy Lewandowskiego Bayern poważnie rozpatruje kandydaturę Erlinga Haalanda.

- Gdybyśmy nie mieli Roberta Lewandowskiego, dzięki Bogu mamy go, FC Bayern z pewnością musiałby przyjrzeć się Haalandowi. To oczywiste, że Erling wyglądałby dobrze w każdej drużynie. Jednakże Lewandowski może grać na tym poziomie jeszcze 3-4 lata - dodał były szef Bayernu.

RadioZET.pl