Bayern rozgromił FC Koeln. Robert Lewandowski z kolejnym dubletem

27.02.2021 16:08
Robert Lewandowski zdobył kolejną bramkę. Polak trafił w meczu Bayern - FC Köln

Bayern pokonał 5:1 FC Köln w meczu 22. kolejki Bundesligi. Dwie bramki zdobył Robert Lewandowski. Polak ma już 28 trafień w 23 meczach Bundesligi i pewnie zmierza po kolejny tytuł króla strzelców.

• Bayern pokonał 5:1 FC Köln w meczu 22. kolejki Bundesligi. Dwie bramki zdobył Robert Lewandowski
  • Zespół z Monachium ani na moment nie oddał inicjatywy w meczu. Przewaga Bayernu była na tyle wyraźna, że w pierwszej połowie Koln nie oddało strzału na bramkę Neuera
  • Robert Lewandowski umocnił się na czele klasyfikacji strzelców Bundesligi. Polak zdobył 28 bramek w 23 meczach ligi niemieckiej

Bayern pokonał FC Köln 5:1 po jednostronnym meczu. Piłkarze mistrza Niemiec  zdominowali swojego rywala już na samym początku spotkania i utrzymali przewagę do samego końca. Zawodnicy FC Köln w pierwszej połowie nie oddali żadnego strzału, a do tego tylko raz dotknęli piłkę w polu karnym Manuela Neuera.

Bayern za to strzelał bardzo często. Timo Horna próbował pokonać Robert Lewandowski i Joshua Kimmich. Udało się to dopiero Ericowi Choupo-Moutingowi, który w 18 minucie wykorzystał kapitalne podanie od Leona Goretzki z prawego skraju pola karnego. Niemiec asystował też przy pierwszej bramce Roberta Lewandowskiego. Polak odegrał pomocnikowi na 20.metrze przed bramką, ten świetnie obszedł obrońcę i oddał piłkę kapitanowi reprezentacji Polski. Lewandowski miał już przed sobą tylko bramkarza i pewnie uderzył w krótki róg.

Druga połowa zaczęła się zaskakująco: FC Köln przeprowadziło pierwszą groźniejszą akcję w meczu, a co więcej – udało im się ją wykończyć. Manuela Neuera pokonał Ellyes Skhiri. Bayern podrażniony stratą bramki zaczął jeszcze intensywniej atakować. To przyniosło efekty: Robert Lewandowski po asyście Thomasa Mullera podwyższył na 3:1, a kolejne bramki zdobył wprowadzony w drugiej połowie Serge Gnabry.

Bayern Monachium, który po 23 kolejkach zgromadził 52 punktów, jest obecnie liderem Bundesligi.