Katastrofa Bayernu w Pucharze Niemiec, Borussia Moenchengladbach ośmieszyła Bawarczyków

27.10.2021 22:35
Moenchengladbach - Bayern

Borussia Moenchengladbach zmiażdżyła Bayern Monachium w meczu 1/16 finału Pucharu Niemiec wygrywając 5:0 (3:0). Tym samym Bawarczycy odpadli z pucharowych rozgrywek w drugiej rundzie.

Bayern fatalnie rozpoczął mecz w Pucharze Niemiec. Moenchengladbach otworzyło wynik już w 2. minucie. Błąd przed własnym polem karnym popełnił Upamecano. Piłkę przejęli gospodarze. Embolo rozegrał piłkę z Kone, który z dziesiątego metra pokonał Neuera.

Od straty bramki Bawarczycy nie mogli znaleźć właściwego dla siebie rytmu gry. W 10. minucie Moenchengladbach mogło prowadzić 2:0. Upamecano popełnił błąd, co wykorzystał Hofmann. Pomocnik wpadł w pole karne, ale uderzając zewnętrzną częścią stopy, nie trafił w bramkę. Po chwili kolejny błąd popełnił Upamecano, który źle obliczył lot piłki, co dało możliwość uderzenia Embolo, ale kapitalnie sytuację uratował Neuer, przenosząc piłkę nad poprzeczką. Po chwili bliski bramki był Zakaria, ale minimalnie chybił głową.

Bayern - Moenchengladbach, przebieg meczu

W 15. minucie Moenchengladbach podwyższyło prowadzenie po znakomitej akcji. Hofmann świetnie wycofał piłkę na jedenasty metr do wbiegającego Bensebainiego, a ten wpakował futbolówkę do siatki. Po pięciu minutach gospodarze prowadzili 3:0. W pole karne Bayernu wpadł Embolo, który w walce z Hernandezem był faulowany, a sędzia bez wahania podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Bensebaini, który strzelając po ziemi, pokonał Neuera, który nawet nie drgnął.

Borussia Moenchengladbach grała wysokim pressingiem, a gra Bayernu była bardzo chaotyczna, zawodnicy mistrzów Niemiec notowali wiele prostych strat. Goście próbowali zdobyć choćby jednego gola, ale bezskutecznie. W 35. minucie Sommer z problemami wybronił strzał Gnabry'ego, a po ośmiu minutach Sane znajdując się w doskonałej sytuacji został powstrzymany przez Scally'ego, który popisał się fantastyczną interwencją, nie pozwalając rywalowi na uderzenie.

Bayern odpadł z Pucharu Niemiec

Po zmianie stron Moenchengladbach ruszyło z atakiem na Bayern, tak, jak na początku meczu, ale to monachijczycy byli bliscy gola, ale strzał Goretzki kapitalnie obronił Sommer.

W 51. minucie gospodarze podwyższyli wynik spotkania. Katastrofalny błąd popełnił Upamecano, który przegrał pojedynek główkowy z Embolo. Napastnik przejął futbolówkę i pokonał Neuera. Po czterech minutach 24-letni Szwajcar znalazł się sam na sam z Niemcem, ale ten popisał się fenomenalną interwencją. Mimo tego Embolo po raz drugi wpisał się na listę strzelców po kolejnych 120 sekundach. Gracz Moenchengladbach wykorzystał prostopadłe podanie między obrońcami Bayernu i wpakował piłkę do siatki.

Bayern nie ustawał, poszukując choćby gola honorowego, ale Borussia grała perfekcyjnie w obronie. Identycznie w bramce sprawował się Sommer, który obronił kilka uderzeń m.in. Lewandowskiego czy Gnabry'ego, którzy nie pomogli zespołowi w środowy wieczór.

Moenchengladbach - Bayern: Wynik i składy

Ostatecznie Borussia Moenchengladbach rozbiła Bayern 5:0 i wyeliminowała Bawarczyków w drugiej rundzie Pucharu Niemiec.

Borussia Moenchengladbach — Bayern Monachium 5:0 (3:0)

Borussia: Sommer — Ginter, Elvedi, Beyer (54' Netz) — Scally (69' Herrmann), Zakaria, Kone, Bensebaini — Hofmann (73' Neuhaus), Stindl (69' Plea) — Embolo (73' Thuram)

Bayern: Neuer — Pavard, Upamecano (55' Suele), Hernandez, Davies (55' Coman) — Kimmich, Goretzka (64' Tolisso) — Gnabry (67' Stanisić), Mueller, Sane — Lewandowski