Zamknij

Bayern pożegna się z Lewandowskim? Jest komentarz prezesa klubu

08.12.2021 18:53
Robert Lewandowski
fot. CHRISTOF STACHE/AFP/East News

Robert Lewandowski jest pierwszoplanową postacią Bayernu Monachium. Polak z tygodnia na tydzień bije kolejne rekordy i otrzymuje następne nagrody dla najlepszego piłkarza meczu. W tej sytuacji zastanawiający jest brak decyzji działaczy Bawarczyków, którzy - póki co - zachowują spokój, jeśli chodzi o nowy kontrakt dla "Lewego".

Obecna umowa Roberta Lewandowskiego obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku. W teorii Bayern Monachium ma więc jeszcze dużo czasu na przedłużenie kontraktu z drugim najlepszym strzelcem  Bundesligi. Póki co jednak nic nie wskazuje na to, by nowa umowa wkrótce trafiła na stół. 

W zagranicznych mediach już ożywiła się dyskusja, gdzie powinien trafić Lewandowski. W kolejce po "Lewego" wymieniane są największe europejskie kluby. Spekuluje się, że transfer Polaka może dokonać się nawet jeszcze tego lata. 

Herbert Heiner: Wszyscy w Bayernie cenimy Roberta ponad miarę

Według portalu sport.de negocjacje kontraktowe mają ruszyć w przyszłym roku. Bawarczycy taką taktyką sporo ryzykują. 

Należy pamiętać, że polski napastnik będzie miał możliwość podpisania kontraktu z nowym klubem 1 stycznia 2023, co w przypadku ewentualnego impasu na linii Lewandowski - Bayern, może okazać się dla klubu z Bawarii zgubne. 

RadioZET.pl