Bayern pokonuje beniaminka, przerwana seria Lewandowskiego

24.09.2021 22:21
Greuther - Bayern NA ŻYWO

Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Greuther Furth 3:1 (2:0) w meczu 6. kolejki Bundesligi. Bawarczycy kończyli mecz w "dziesiątkę", kiedy na początku drugiej połowy czerwoną kartkę zobaczył Benjamin Pavard. Tym samym seria Roberta Lewandowskiego, który w ostatnich 15 meczach z rzędu trafiał do siatki, została przerwana.

Bayern poważnie zaatakował beniaminka w 4. minucie. Piłkę w pole karne otrzymał Robert Lewandowski, ale jego strzał został zablokowany. Piłka spadła pod nogami Leona Goretzki i futbolówka po jego uderzeniu minimalnie minęła bramkę Burcherta.

Piłkarze Greuther napierali na Bawarczyków, stosując wysoki pressing, ale mistrzowie Niemiec szybko odpowiedzieli na tę postawę. W 10. minucie Davies pomknął lewą stroną i dogrywał w pole karne. Piłka po drodze odbiła się od jednego obrońców, z tego skorzystał Thomas Mueller. Niemiec pewnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce, a ta po drodze odbiła się jeszcze od słupka.

Po straconej bramce gospodarze zaczęli bardziej naciskać na Bayern, który przez krótką chwilę miał problemy z wyjściem z własnej połowy. Zawodnicy beniaminka bardzo dobrze radzili sobie w obronie, powstrzymując graczy Juliana Nagelsmanna w ofensywie, dodatkowo zmuszali przeciwnika do prostych błędów w rozegraniu.

Bayern triumfuje z Greuther, przerwana seria Lewandowskiego

Mimo to w 32. minucie Bayern podwyższył prowadzenie. Leroy Sane fantastycznie dograł do Kimmicha przed polem karnym. Niemiec popisał się plasowanym uderzeniem i wpakował piłkę do siatki.

Po zmianie stron czerwoną kartkę zobaczył Benjamin Pavard. Francuz już po trzech minutach od wznowienia gry zdecydowanym wślizgiem powstrzymał, wychodzącego na czystą pozycję Greena. Sędzia nie miał cienia wątpliwości i wyrzucił Francuza z boiska.

W kolejnych minutach Bayern próbował nie sprawiać sobie więcej kłopotów w defensywie. W 58. minucie świetną okazję na gola miał Lewandowski, ale napastnik nieczysto uderzył w piłkę, którą złapał Burchert. W 68. minucie Bayern prowadził 3:0. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Robert Lewandowski napierał na Griesbecka, który nie poradził sobie z presją i skierował piłkę do własnej bramki.

Pod koniec gry honorowe trafienie dla gospodarzy zdobył Itten, który po dośrodkowaniu w pole karne, głową pokonał Manuela Neuera. Finalnie Bayern wygrał z Greuther 3:1, a seria Roberta Lewandowskiego z 15 meczami z bramką pod rząd została przerwana.