Bayern pokonał Wolfsburg w hicie kolejki, Jamal Musiala bohaterem

17.04.2021 17:31
Wolfsburg - Bayern

Bayern Monachium w meczu 29. kolejki Bundesligi pokonał na wyjeździe Wolfsburg 3:2. Bohaterem spotkania był Jamal Musiala, który zdobył dla Bawarczyków dwie bramki.

• VfL Wolfsburg przegrał z Bayernem Monachium 2:3 w meczu 29. kolejki Bundesligi
  • W zespole z Bawarii nie wystąpił Robert Lewandowski, natomiast po stronie gospodarzy szansę gry otrzymał Bartosz Białek
  • Dzięki tej wygranej Bayern umocnił się na prowadzeniu w tabeli Bundesligi

Bayern Monachium przystępował do tego spotkania bardzo mocno osłabiony. Niezdolni do gry byli m.in. Niklas Suele, Leon Goretzka, Serge Gnabry, Douglas Costa czy Robert Lewandowski. Trener Hansi Flick postanowił więc dać szansę 18-letniemu Musiali, a na ławce rezerwowych zostawił Kingsleya Comana. Jak się okazało, była to bardzo dobra decyzja.

Wolfsburg - Bayern: Bawarczycy umocnili się na czele tabeli

Musiala pierwszy raz trafił do siatki już w 15. minucie, gdy dopadł do piłki w polu karnym, minął dwóch rywali i strzałem z bliska trafił do siatki. Niespełna dziesięć minut później było już 2:0. Tym razem gola zdobył Eric Maxim Choupo-Moting, który wykorzystał koszmarny błąd Koena Casteelsa. Wolfsburg nie składał broni i jeszcze przed przerwą zdobył kontaktową bramkę. Wout Weghorst pokonał Manuela Neuera technicznym strzałem. Dwie minut później Bayern odzyskał dwubramkową przewagę. Znów gola strzelił Musiala, tym razem po uderzeniu głową.

Po zmianie stron dla Wolfsburga trafił jeszcze Maximilian Philipp, ale na więcej gospodarzy nie było już stać i to ostatecznie Bawarczycy po tym spotkaniu dopisali do swojego konta trzy punkty. Bayern na pięć kolejek przed końcem sezonu ma siedem punktów przewagi nad drugim RB Lipsk. Wolfsburg jest trzeci.