Bayern pokonał Stuttgart, kapitalny gol Roberta Lewandowskiego

28.11.2020 17:22
Bayern Monachium

Bayern Monachium w 9. kolejce Bundesligi pokonał na wyjeździe VfB Stuttgart 3:1. Jednego z goli zdobył Robert Lewandowski, który popisał się kapitalnym strzałem zza pola karnego.

Mecz od początku toczony był w bardzo szybkim tempie. Bayern już w 3. minucie mógł wyjść na prowadzenie, ale piłka po strzale głową Lewandowskiego zatrzymała się na słupku. Ta niewykorzystana sytuacja zemściła się na mistrzach Niemiec w 20. minucie, kiedy to po kontrataku Manuela Neuera pokonał Tanguy Coulibaly.

Gospodarze atakowali i byli bliscy zdobycia kolejnych goli, ale doskonałe sytuacje zmarnował Philipp Foerster. Dużo lepsze wykończenie zaprezentował w 38. minucie Kingsley Coman, który po strzale zza pola karnego doprowadził do remisu.

Stuttgart odpowiedział po kilkudziesięciu sekundach, kiedy to znów trafił do siatki Neuera, jednak po interwencji VAR gol został anulowany. Powtórki pokazały, że niemiecki bramkarz był w tej sytuacji faulowany.

Stuttgart - Bayern 1:3. GOL Roberta Lewandowskiego - WIDEO

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy ponownie dał o sobie znać Lewandowski. Tym razem kapitan reprezentacji Polski popisał się kapitalnym strzałem z dystansu i nie dał najmniejszych szans bramkarzowi. Na przerwę Bawarczycy schodzili z prowadzeniem 2:1.

Po zmianie stron dobrze grający tego dnia Stuttgart nie rezygnował z kolejnych ataków. Przycisnął zwłaszcza w końcówce, ale znów zawodziła skuteczność. W 88. minucie gospodarze narazili się na kolejny kontratak, który tym razem wykorzystał wprowadzony z ławki rezerwowych Douglas Costa. Brazylijczyk trafił do bramki po strzale z około 16 metrów.

Bayern Monachium dzięki tej wygranej umocnił się na prowadzeniu w tabeli Bundesligi. Bawarczycy mają dwa punkty przewagi nad RB Lipsk i cztery "oczka" więcej niż Borussia Dortmund, która w 9. kolejce sensacyjnie przegrała u siebie z FC Koln 1:2. Dla gości było to dopiero pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.