Bayern lepszy od FC Koeln, szalony mecz w Monachium

22.08.2021 19:22
Bayern - FC Koeln

Bayern Monachium pokonał FC Koeln po szalonym meczu w 2. kolejce Bundesligi 3:2 (0:0). Jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski.

FC Koeln rozpoczęło mecz ofensywnie i w pierwszych minutach przeważało na Allianz Arenie, a Bayern próbował grać z kontrataku. Goście starali się szybko wyprowadzać swoje akcje, ale defensywa Bawarczyków zachowywała koncentrację.

Goście coraz częściej dochodzili do głosu i atakowali odważniej. Z kolei gra Bayernu w ogóle się nie kleiła. Ekipa z Kolonii nie dawała gospodarzom się rozpędzić. Mimo że mistrzowie Niemiec stworzyli sobie kilka okazji do zdobycia bramki, żaden z podopiecznych Juliana Nagelsmanna nie był w stanie pokonać Timo Horna.

Po zmianie stron gra Bayernu natychmiast się ożywiła. Idealnym dowodem na to było szybkie otwarcie meczu za sprawą Roberta Lewandowskiego. W 50. minucie meczu Musiala pognał lewą stroną i dograł w pole karne. Tam znalazł się reprezentant Polski, który uderzając z pierwszej piłki, wpakował ją do siatki. Jednocześnie Lewandowski w 12 kolejnym meczu z rzędu wpisał się na listę strzelców, zdobywając przynajmniej jednego gola, wyrównując swój rekord z sezonu 2012/13. Lepszym rezultatem może pochwalić się już tylko Gerd Mueller.

Po ośmiu minutach Bawarczycy podwyższyli prowadzenie. Po podaniu Lewandowskiego do Muellera Niemiec płasko dograł w szesnastkę i Gnabry dopełnił formalności, strzelając z bliskiej odległości.

Bayern pokonał FC Koeln, gol Lewandowskiego

Wydawało się, że mistrzowie Niemiec będą kontrolować sytuację, ale do głosu doszli goście, którzy błyskawicznie doprowadzili do remisu. Po dwóch minutach perfekcyjnym dośrodkowaniem popisał się Hector. Piłka wylądowała na głowie Modeste, a ten pewnym uderzeniem pokonał Manuela Neuera. Po kolejnych 120 sekundach Uth wykorzystał wrzutkę Modeste z prawego skrzydła i wślizgiem skierował futbolówkę do bramki.

Jednak ostatnie słowo należało do Bayernu. W 71. minucie Gnabry efektownie uderzył z trzynastu metrów i zmieścił piłkę w siatce. W ostatnich minutach FC Koeln starało się prowadzić grę i szukać okazji do wyrównania, ale finalnie goście nie znaleźli sposobu na pokonanie Neuera, a Bayern zanotował pierwszą wygraną w tym sezonie, triumfując 3:2.

Bayern Monachium - 1. FC Koeln 2:2 (0:0)

Bramki: Robert Lewandowski (50'), Serge Gnabry (59', 71') - Anthony Modeste (60'), Mark Uth (62')