Dominacja Bayernu w meczu z Bochum. Bawarczycy roznieśli rywali, gol Lewandowskiego

18.09.2021 17:19
Bayern - Bochum

Bayern Monachium rozgromił w meczu 5. kolejki Bundesligi z VfL Bochum 7:0. Jedną z bramek dla Bawarczyków zdobył Robert Lewandowski.

Od samego początku Bayern zaczął atakować rywali, ale to Bochum jako pierwsze przeprowadziło groźną akcję zakończoną strzałem Holtmana. Na posterunku znalazł się Manuel Neuer, który z problemami obronił to uderzenie.

Po pięciu minutach Bawarczycy zgodnie z planem wyszli na prowadzenie za sprawą Leroy'a Sane. Niemiec idealnie przymierzył z rzutu wolnego, pokonując Riemanna. Od tego momentu mistrzowie Niemiec uspokoili grę i nastawili się na atak pozycyjny. W 22. minucie pokazał się Robert Lewandowski, ale piłka po jego strzale wylądowała w rękach bramkarza.

Po 120 sekundach Thomas Mueller genialnie zagrał przed bramkę do Serge'a Gnabry'ego, ale ten trafił prosto w jednego z obrońców przeciwników. W 27. minucie prowadzenie podwyższył Joshua Kimmich. Pomocnik dostał świetną piłkę od Sane na siódmym metrze i przymierzył w lewy róg bramki.

Bayern zdominował VfL Bochum. Mistrzowie Niemiec rozbili rywali, gol Lewandowskiego

Po następnych pięciu minutach Gnabry urządził sobie rajd po murawie i wpadając w pole karne, umieścił piłkę w siatce. Pod koniec pierwszej połowy Riemann wyszedł ze swojej bramki, a Lampropoulos skierował futbolówkę do siatki.

Po zmianie stron Bayern nie forsował tempa, a rywale sami nie stosowali wysokiego pressingu. Jednak po pół godzinie gry, dokładnie w 61. minucie swoją bramkę w tym starciu zanotował Robert Lewandowski. Kapitan biało-czerwonych wykorzystał zamieszanie w polu karnym i z najbliższej odległości znalazł drogę do bramki rywali. Cztery minuty później szóstego gola dla mistrzów Niemiec zdobył Kimmich. Po szóstym trafieniu Julian Nagelsmann postanowił zdjąć Roberta Lewandowskiego, w którego miejsce na murawie pojawił się Choupo-Moting.

Lewandowski z golem w meczu z Bochum. Polak bije kolejny rekord

W 79. minucie zmiennik Lewandowskiego po dwóch nieudanych próbach strzału na bramkę Riemanna, za trzecim dopiął swego i również wpisał się na listę strzelców.

W 88. minucie ósmą bramkę dla Bayernu zdobył Thomas Mueller, który dobił uderzenie Goretzki, ale Niemiec znalazł się na spalonym i gol został anulowany.

Ostatecznie Bayern pokonał VfL Bochum 7:0.