Zamknij

Władze Bayernu omawiały przyszłość Lewandowskiego. Chcą zastąpić go Haalandem?

14.10.2021 14:34
Robert Lewandowski
fot. CHRISTOF STACHE/AFP/East News

Niemiecki "Bild" poinformował w czwartek, że władze Bayernu Monachium zorganizowały w środę spotkanie na szczycie w sprawie przyszłości Roberta Lewandowskiego na Allianz Arenie. Polski supersnajper wciąż nie dostał od Bawarczyków propozycji nowego kontraktu, a w mediach coraz głośniej mówi się o chęci Bayernu na "wymienienie" 33-letniego Lewandowskiego na znacznie młodszego Norwega Erlinga Haalanda.

  1. Bayern omawiał przyszłość Lewandowskiego. Chce zastąpić go Haalandem?
  2. Dlaczego Bayern Monachium nie sprzeda Roberta Lewandowskiego?

"Bild" informował ostatnio, że Robert Lewandowski jest coraz bardziej poirytowany faktem, iż Bayern Monachium wciąż nie zaproponował mu oferty nowego kontraktu. Polak bardzo chciałby przedłużyć umowę wygasającą w lipcu 2023 roku, jednak niemiecki klub nic do tej pory w tej sprawie nie robił.

Sytuację pogarsza dodatkowo dyrektor FCB, Hasan Salihamidzic, który coraz częściej wypowiada się na temat transferu Norwega Erlinga Haalanda z Borussii Dortmund właśnie do Bayernu. Najnowsze plotki prawdopodobnie jeszcze bardziej zagęszczą atmosferę.

Bayern omawiał przyszłość Lewandowskiego. Chce zastąpić go Haalandem?

Jak ujawnił w czwartek "Bild", w środę doszło do spotkania zarządu klubu z Bawarii, na którym działacze rozmawiali o możliwym odejściu Lewandowskiego z zespołu latem 2022 roku. Monachijczycy mieli omawiać scenariusze na wypadek takiego obrotu spraw, a w nich jako idealne rozwiązanie wciąż przewijało się jedno nazwisko - Erling Haaland.

Nawet gdyby jednak władze Bayernu zdecydowały się wykupić Norwega z BVB, musiałyby liczyć się z zapłaceniem kwoty odstępnego wynoszącej 75 milionów euro. Do tej sumy należy doliczyć jeszcze duże wynagrodzenie 21-latka oraz wysoką prowizję dla jego menedżera - Mino Raioli. Do tej pory mówiło się, że mistrz Niemiec odpuści walkę o tego piłkarza z powodu zbyt dużych kosztów, ale jeśli wcześniej sprzedałby Lewandowskiego... W tej kwestii rzeczywiście mógłby nastąpić zwrot.

Dlaczego Bayern Monachium nie sprzeda Roberta Lewandowskiego?

Odejście Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium byłoby z pewnością wielką piłkarską sensacją. Tym bardziej że Polak z siedmioma bramkami w Bundeslidze to obecnie współlider klasyfikacji strzelców, a z czterema w Lidze Mistrzów - wicelider. 33-latek jest też faworytem numer jeden do zdobycia Złotej Piłki w najbliższym plebiscycie tygodnika France Football.

RadioZET.pl/Bild