Zamknij

Bayern nie chce zmiennych w transferze Lewego. "Bo Barcelona przestanie istnieć"

06.07.2022 15:14
Media: Bayern szydzi z Barcelony. "Za rok czy dwa ten klub przestanie istnieć"
fot. IMAGO/Frank Hoermann/SVEN SIMON/Imago Sport and News/East News

Bayern, który odrzucił już kilka ofert Barcelony za Lewandowskiego, postawił klubowi z Katalonii dość nietypowe żądania. Według hiszpańskich mediów, Bawarczycy nie chcą, by w propozycji transferowej wpisywano jakiekolwiek zmienne, bo z powodu długów Blaugrany za kilka lat nie będzie już na piłkarskiej mapie świata.

O żądaniach Bayernu poinformował Raphael Honingstein, dziennikarz współpracujący z The Athletic, Der Spiegel oraz BT Sports. - Bayern nie chce, by Barcelona zamieszczała w ofercie za Lewandowskiego jakiekolwiek zmienne, bo klub zostanie zlikwidowany za roku lub dwa – podkreśla dziennikarz. Tę samą informację podał słynący z wiarygodności Marcelo Bechler.

Do tej pory, Barcelona oferowała za Lewandowskiego 40 milionów euro. By Bawarczycy zaakceptowali ofertę, potrzebne będzie ok. 10 milionów więcej. - Jeśli Barcelona zaoferuje 45 milionów euro kwoty stałej transfer powinien zostać zamknięty. W tym tygodniu negocjacje znacznie przyspieszą – podał Gerard Romero, specjalista ds. transferów, w trakcie jednego ze swoich programów.

Prezydent Joan Laporta przewiduje, że Barcelona będzie mogła dokonać transferu gotówkowego za ok. 2 tygodnie. Potrzebne do tego będzie aktywowanie tzw. dźwigni finansowej, czyli sprzedaż część praw telewizyjnych. - Aktywacja drugiej dźwigni finansowej jest trudniejsza niż pierwsza. Chcemy aktywować dźwignię jak najszybciej w tym miesiącu, w lipcu, może w ciągu dwóch tygodni, przez co być może będę musiał opóźnić podróż do USA. Jeśli aktywujemy drugą dźwignę, damy trenerowi tych piłkarzy, których potrzebuje. Nie mogę powiedzieć ile transferów przeprowadzimy. Wzmocnimy pierwszy skład – zapowiedział Laporta.

RadioZET.pl/PAB