Bayern lepszy w hicie z Freiburgiem, kolejny gol Lewandowskiego

06.11.2021 17:26
Bayern - Freiburg NA ŻYWO

Bayern Monachium w meczu 11. kolejki Bundesligi wygrał u siebie z Freiburgiem 2:1. Gole dla Bawarczyków strzelali Leon Goretzka i Robert Lewandowski.

• Bayern Monachium pokonał Freiburg 2:1 w 11. kolejce Bundesligi
  • Gospodarze pozostali liderem tabeli Bundesligi
  • Jedną z bramek zdobył dla Bawarczyków Robert Lewandowski

Bayern Monachium i Freiburg rozpoczęły spotkanie w bardzo mocnym tempie. Już w 1. minucie groźną sytuację stworzyli goście, ale w porę interweniował Lucas Hernandez. W kolejnych minutach atakowali Bawarczycy, ale świetnie w bramce spisywał się Mark Flekken.

Podopieczni Juliana Nagelsmanna dopięli swego dopiero w 30. minucie. Szybką akcję swojego zespołu wykorzystał Leon Goretzka, który pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam. Do przerwy więcej goli nie padło, choć okazję miał między innymi Robert Lewandowski. Jego strzał poleciał jednak wprost w ręce bramkarza.

Druga część spotkania przebiegała pod dominacją Bayernu. Najpierw bliski zdobycia drugiego gola był Goretzka, ale piłka po jego strzału zatrzymała się na słupku. W 75. minucie swoje trafienie zanotował Robert Lewandowski, który wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości po podaniu Leroya Sane. Dla kapitana reprezentacji Polski był to 13. gol w tym sezonie ligowym.

Bayern - Freiburg: GOL Roberta Lewandowskiego - WIDEO

W doliczonym czasie gry pięknym lobem z około 25 metrów popisał się jeszcze Corentin Tolisso, ale jego gol nie został uznany, gdyż wcześniej Francuz znajdował się na pozycji spalonej.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się dwubramkowym zwycięstwem Bayernu, w trzeciej minucie doliczonego czasu gry Manuela Neuera pokonał Janik Haberer. Na zdobycie wyrównującej bramki gościom nie starczyło już jednak czasu.

Dzięki tej wygranej Bayern Monachium umocnił się na prowadzeniu w ligowej tabeli. Nad drugą Borussią Dortmund ma cztery punkty przewagi. BVB swój mecz tej kolejki rozegra później.