Bayern lepszy od Borussii! Dwa gole Roberta Lewandowskiego

04.12.2021 20:32
Borussia - Bayern

Bayern Monachium w meczu 14. kolejki Bundesligi pokonał na wyjeździe Borussię Dortmund 3:2. Dwie bramki zdobył dla Bawarczyków Robert Lewandowski.

• Bayern Monachium wygrał z Borussią Dortmund 3:2 w hicie 14. kolejki Bundesligi
  • Dwa gole dla zespołu z Monachium zdobył Robert Lewandowski
  • Dzięki tej wygranej Bayern utrzymał się na pozycji lidera Bundesligi

Mecz bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze, którzy objęli prowadzenie w 5. minucie. Manuela Neuera pokonał Julian Brandt. Chwilę później do wyrównania doprowadził Roberta Lewandowski, który trafił do siatki w sytuacji sam na sam.

Gdy wydawało się, że obie drużyny zejdą na przerwę przy remisie, gola dla Bawarczyków zdobył Kingsley Coman.

Tuż po zmianie stron do wyrównania doprowadził Erling Haaland, który popisał się pięknym uderzeniem w długi róg bramki Neuera. Borussia atakowała, ale to Bayern zdobył zwycięską bramkę. W 77. minucie sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką w polu karnym Matsa Hummelsa, a "jedenastkę" na bramkę zamienił Lewandowski.

Dzięki tej wygranej Bayern Monachium umocnił się na prowadzeniu w tabeli Bundesligi. Nad Borussią, która jest druga, ma cztery punkty przewagi.