Bundesliga: Dwa gole Lewandowskiego uratowały Bayern. Paderborn pokonany [WIDEO]

21.02.2020 22:35
Bayern - Paderborn

Bayern Monachium pokonał u siebie Paderborn 07 w pierwszym meczu 23. kolejki Bundesligi i tym samym umocnił się na fotelu lidera. Dwa gole dla Bawarczyków zdobył Robert Lewandowski, dla którego były to kolejno 24. i 25. trafienia w obecnym sezonie niemieckiej ekstraklasy.

Bayern Monachium wyszedł na prowadzenie z Paderbornem 07 w 25. minucie, po tym jak dobre podanie Corentina Tolisso na gola zamienił Serge Gnabry.

Bayern - Paderborn: Dwa gole Lewandowskiego zapewniły wygraną FCB [WIDEO]

Niespełna 20 minut później goście doprowadzili do wyrównania, a defensywę Bawarczyków po świetnym zagraniu Christiana Strohdieka ośmieszył Dennis Srbeny. Niemiecki napastnik wpierw ograł jak dziecko Manuela Neuera, zakładając mu siatkę, a następnie łatwo minął fatalnie interweniującego wślizgiem Davida Alabę i wbił piłkę do niemal pustej bramki.

>> Bundesliga: Defensywa Bayernu ośmieszona. Co tu zrobił Manuel Neuer? [WIDEO]

FCB ponownie wyszło na prowadzenie dopiero w 70. minucie, po tym jak dobre dośrodkowanie Gnabry'ego wykorzystał pewnie Robert Lewandowski.

Paderborn wyrównał zaledwie pięć minut później. Ponownie na bramkę Neuera uderzył Srbeny i również tym razem niemiecki golkiper nie zachował się zbyt dobrze. Napastnik niebiesko-czarnych uderzył sygnalizowanie, po dłuższym rogu, jednak bramkarz gospodarzy zareagował nerwowo i wybił piłkę wprost pod nogi wprowadzonego w drugiej połowie Svena Michela, który dobił futbolówkę do siatki.

Na szczęście dla Bayernu z pomocną dłonią wyszli znów najlepsi piłkarze tego klubu w obecnym sezonie. Gnabry ponownie dośrodkował do Lewandowskiego, a ten zdobył w tym meczu swojego drugiego, a łącznie 25. gola w obecnym sezonie.

Polski supersnajper swoją bramką ustalił wynik meczu. Bawarczycy ostatecznie pokonali Paderborn 3:2 i tym samym umocnili się na prowadzeniu w tabeli Bundesligi.