Zamknij

Bayern nie zamierza już przeprowadzać transferów. Lewandowski zostanie w klubie?

21.07.2021 09:07
Bayern nie zamierza już przeprowadzać transferów. Lewandowski zostanie w klubie?
fot. THOMAS KIENZLE/AFP/East News

Bayern nie zamierza przeprowadzać kolejnych transferów w tym okienku transferowym – informuje Bild. Jak donoszą dziennikarze gazety, dyrektor sportowy mistrza Niemiec szuka tanich zawodników, którzy mogliby wzmocnić skład, ale nie zamierza już sprowadzać dużych nazwisk. To oznacza, że Robert Lewandowski, którego odejście wieszczą media, najprawdopodobniej pozostanie w klubie.

Bayern Monachium nie prowadzi rozmów ws. nowych transferów. Nie ma też „na stole” żadnych nazwisk piłkarzy, którzy mogliby zostać sprowadzeni – informuje niemiecki Bild.

Według dziennikarzy gazety Hasan Salihamidžić szuka okazji na rynku transferowym. Były zawodnik Bayernu, a obecnie jego dyrektor sportowy, jest przekonany, że zawodnicy, którzy są w klubie, mają wystarczająco dużo jakości.

Takie doniesienia mogą martwić kibiców, zwłaszcza że kilku zawodników zmaga się z kontuzjami. Urazy leczy Alphonso Davies, Lucas Hernandez i Marc Roca. - Salihamidžić nie widzi konieczności wzmacniania składu – donoszą jednak dziennikarze Bilda.

Bayern nie planuje przeprowadzać transferów. Robert Lewandowski zostanie w klubie?

Polityka transferowa Bayernu w najbliższym okienku transferowym oznacza, że Robert Lewandowski najprawdopodobniej pozostanie w klubie. Już przed tygodniem Bild informował, że doniesienia łączące najlepszego strzelca Bundesligi z Chelsea czy Manchesterem City to gra agenta "Lewego", Piniego Zahaviego.

Izraelczyk chce przez rozpowszechnianie plotek w mediach wywalczyć nowy kontrakt dla swojego klienta. 

Jak tłumaczy Bild, Lewandowski ma jeszcze dwa lata umowy z Bayernem. Jego agent Pini Zahavi odpowiadał także za Davida Alabę (Real Madryt) i Kingsleya Comana (nie podpisał nowego kontraktu). Władze mistrza Niemiec, obawiając się o powtórkę z sytuacji z Davidem Alabą, chcą jak najszybciej dokończyć sprawę nowego kontraktu dla „Lewego”.