Bundesliga: Bayern pokonał FC Koln, Lewandowski poza kadrą

31.10.2020 17:25
FC Koln - Bayern

Bayern Monachium w 6. kolejce Bundesligi wygrał na wyjeździe z FC Koln 2:1. W spotkaniu nie zagrał Robert Lewandowski, który znalazł się poza kadrą meczową.

Gospodarze bardzo mocno rozpoczęli spotkanie. Nie przestraszyli się mistrzów Niemiec i ruszyli do ataków. Skrzydła podcięła im jednak akcja z 12. minuty, gdy piłkę ręką we własnym polu karnym zagrał Jannes-Kilian Horn. Sędzia zmuszony był wskazać na 11. metr. Do rzutu karnego podszedł Thomas Muller i nie pomylił się.

Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Serge Gnabry, który popisał się indywidualnym rajdem i po minięciu dwóch rywali trafił do siatki.

Gdy wydawało się, że Bayern bez problemów "dowiezie" dwubramkowe prowadzenie do końca, w 82. minucie kontaktowego gola zdobył Dominick Drexler. To było jednak wszystko, na co tego dnia stać było FC Koln.

Bayern wygrał i przesunął się na pierwsze miejsce w tabeli. Druga jest Borussia Dortmund, która w 6. kolejce pokonała Arminię Bielefeld 2:0.