Bundesliga: Bayern stracił punkty z Unionem, "szpital" w Monachium

10.04.2021 17:40
Bayern - Union

Bayern Monachium w mocno rezerwowym składzie zremisował z Unionem Berlin 1:! w meczu 28. kolejki Bundesligi. W drużynie z Bawarii zabrakło kilku kluczowych graczy, w tym Roberta Lewandowskiego i Leona Goretzki.

• Bayern Monachium zremisował u siebie z Unionem Berlin 1:1 w meczu 28. kolejki Bundesligi
  • Bawarczycy wystąpili bez kilki ważnych graczy, w tym Roberta Lewandowskiego, Leona Goretzki i Niklasa Suele
  • Baayern wciąż jest liderem, ale przewaga nad Lipskiem stopniała do pięciu punktów

Bayern Monachium w środę przegrał wyjazdowe spotkanie 1/4 finału Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain i w najbliższy wtorek będzie próbował w Paryżu odwrócić losy tego dwumeczu. W Bawarii nie ukrywali, że myślą już o rewanżu z Francuzami, ale wcześniej trzeba było jeszcze zmierzyć się z w lidze z Unionem Berlin.

Trener Hansi Flick z różnych powodów nie mógł liczyć w tym spotkaniu na kilku kluczowych zawodników. W kadrze meczowej zabrakło Roberta Lewandowskiego, Leona Goretzki, Lucasa Hernandeza, Niklasa Suele, Serge'a Gnabry'ego, Alphonso Daviesa czy Dougalasa Costy, a na ławce zasiedli David Alaba, Benjamin Pavard i Leroy Sane. Jakby tego było mało, z drobnymi - jak się wydaje - urazami starcie z Unionem zakończyli Kingsley Coman i Jamal Musiala. W wyjściowym składzie znaleźli się z kolei debiutujący w Bundeslidze 21-letni obrońca Josip Stanisić i Tiago Dantas, który wcześniej rozegrał zaledwie 3 minuty.

Bundesliga: Bayern Monachium - Unionem Berlin [WYNIK]

Pierwsza połowa była koszmarnie nudna, a to, co najważniejsze, wydarzyło się w 30. minucie. Coman poprosił wówczas o pomoc lekarzy w związku z kontuzją kolana. Francuz wrócił jeszcze na murawę, ale z szatni już nie wyszedł. Zastąpił go Sane.

Po przerwie Bawarczycy przycisnęli i osiągnęli swój cel. W 68. minucie przytomnie w polu karnym zachował się Musiala, który dał swojej drużynie prowadzenie. Gospodarze nie zdołali go jednak utrzymać do ostatniego gwizdka. W 86. minucie monachijczycy przyjezdni szybko wykonali wrzut z autu, a na listę strzelców wpisał się wprowadzony z ławki Duńczyk Marcus Ingvartsen.

Bundesliga: WYNIKI 10.04.2021

Bayern ma obecnie pięć punktów przewagi nad RB Lipsk. Drużyna Juliana Nagelsmanna w równolegle rozegranym spotkaniu pokonała Werder Brema 4:1. W innych spotkaniach Eintracht Frankfurt pokonał VfL Wolfsburg 4:3 (Bartosz Białek wszedł w 66. minucie), a Hertha Berlin zremisowała z grającą od 13. minuty w osłabieniu Borussią Moenchengladbach 2:2 (Krzysztof Piątek grał od 46. minuty).

Bayern Monachium - Union Berlin 1:1

Bramki: Jamal Musiala (68.) - Marcus Ingvartsen (86.)