Bundesliga: Trudna przeprawa Bayernu, dwa gole Lewandowskiego

03.01.2021 19:50
Bayern - Mainz

Robert Lewandowski zdobył dwa gole i zanotował asystę, a jego Bayern Monachium pokonał na własnym boisku FSV Mainz 5:2 w meczu 14. kolejki Bundesligi. Do przerwy Bawarczycy przegrywali 0:2.

• Robert Lewandowski strzelił gole numer 18 i 19 w tym sezonie Bundesligi
  • Bayern Monachium pokonał Mainz aż 5:2 w 14. kolejce, chociaż po pierwszej połowie prowadzili goście 2:0
  • Bawarczycy powrócili na pozycję lidera i wyprzedzają RB Lipsk o dwa punkty

Bayern Monachium przed startem 14. kolejki Bundesligi był liderem, ale w sobotę RB Lipsk ograło VfB Stuttgart i przeskoczyło Bawarczyków w tabeli. Aby powrócić na 1. miejsce, podopieczni Hansiego Flicka musieli co najmniej zremisować z zajmującą przedostatnią pozycję ekipą FSV Mainz. Miało być lekko, łatwo i przyjemnie, a po pierwszej połowie to rywale byli bliscy sprawienia megasensacji.

Ekipa z Moguncji nie przestraszyła się utytułowanego przeciwnika i gdyby nie Manuel Neuer błyskawicznie mogła objąć prowadzenie za sprawą Jonathana Burkardta. Ten sam zawodnik dopiął jednak swego i w 32. minucie wpakował piłkę do siatki. Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Alexander Hack i zanosiło się na szok w Monachium.

Bundesliga: Bayern - Mainz [WYNIK]: Dwa gole Lewandowskiego [WIDEO]

Po zmianie stron Bawarczycy mogli... stracić trzeciego gola, jednak Neuer zbił na słupek uderzenie z bliska Latzy. Od tego momentu gospodarze stłamsili Mainz i aż pięć razy pokonali debiutującego w Bundeslidze 22-letniego bramkarza gości Finna Dahmena. Kontaktową bramkę po asyście Roberta Lewandowskiego strzelił Joshua Kimmich, a po chwili wyrównał Leroy Sane. W 70. minucie Bayern przechylił szalę na swoją korzyść, gdy do siatki trafił Niklas Suele. Ostatnie słowo należało do "Lewego", który najpierw skutecznie egzekwował rzut karny, a następnie wykorzystał dośrodkowanie Thomasa Muellera.

Bayern powrócił na pozycję lidera i ma dwa punkty przewagi nad Lipskiem.

Bayern Monachium - FSV Mainz 5:2
Bramki: Joshua Kimmich (51.), Leroy Sane (56.), Niklas Suele (70.), Robert Lewandowski (76. - karny, 83.) - Jonathan Burkardt (32.), Alexander Hack (45.)