Bundesliga: Falstart Bayernu. Mistrz Niemiec stracił dwa punkty na otwarcie sezonu

16.08.2019
Aktualizacja: 16.08.2019 22:35
Bayern - Hertha

Bayern Monachium stracił dwa punkty na inaugurację sezonu 2019/2020 w Bundeslidze. Na otwarcie 1. kolejki Bawarczycy tylko zremisowali na własnym stadionie z Herthą Berlin 2:2. Oba gole dla gospodarzy strzelił Robert Lewandowski.

Polski napastnik otworzył wynik spotkania w 25. minucie, wykorzystując mocną centrę Serge'a Gnabry'ego. Potem jednak podopiecznym Niko Kovaca zdarzył się trzyminutowy przestój, w którym przyjezdni zdobyli dwie bramki. Najpierw na listę strzelców wpisał się Dodi Lukebakio, choć po jego uderzeniu piłka odbiła się jeszcze od pleców Vedada Ibisevicia, a chwilę później na 2:1 trafił Marko Grujić.

Ostatnie słowo należało do Lewandowskiego. W 57. minucie Grujić w bezsensowny sposób, gdy piłka była daleko, odepchnął w polu karnym snajpera Bayernu. Arbiter po obejrzeniu powtórki wskazał na "wapno", a Polak w takich sytuacjach byli się niezwykle rzadko.

Bundesliga: Remis Bayernu z Herthą

Bawarczycy nie byli w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i już na inaugurację ponieśli straty.

Bayern Monachium - Hertha Berlin 2:2

Bramki: Robert Lewandowski (24., 60. - karny) - Dodi Lukebakio (36.), Marko Grujić (38.)