Fenomenalny występ Lewandowskiego. Hat trick Polaka w meczu z Herthą Berlin

28.08.2021 20:29
Bayern - Hertha Berlin -  NA ŻYWO. Relacja LIVE ONLINE i WYNIK w INTERNECIE

Bayern Monachium w 3. kolejce Bundesligi nie dał najmniejszych szans Herthcie Berlin i wysoko pokonał ją na własnym boisku. Wynik - 5:0 - to w dużej części zasługa gry Roberta Lewandowskiego, który zdobył hat tricka.

• Bayern Monachium wysoko, bo 5:0, pokonał Herthę Berlin w meczu 3. kolejki Bundesligi
  • Podopieczni Pala Dardaia nie zdobyli jeszcze punktu w tym sezonie i pozostali na ostatnim miejscu w lidze
  • Lewandowski dzięki dzisiejszym trafieniom ma już 301 goli w Bundeslidze. Polak zdobył bramki w 13 kolejnych spotkaniach ligi niemieckiej, licząc jeszcze mecze w poprzednim sezonie

Pierwsze minuty meczu Bayern - Hertha mogły wlać w serca kibiców drużyny z Berlina nieco optymizmu. Klub Krzysztofa Piątka zaczął odważnie i już w pierwszych minutach doprowadził do groźnej sytuacji. Pomógł w tym błąd Thomasa Müllera, który niecelnie odgrywał do Dayota Upamecano. Francuz nie przejął piłki, którą dostał Selke, ale napastnik Herthy w pozycji 1 na 1 z Neuerem zachował się zbyt czytelnie, by móc zaskoczyć kapitana Bawarczyczków.

Hertha ośmielona tą akcją dalej próbowała tworzyć akcje. Szybko jednak została skarcona. W 5. minucie meczu Gnabry przeszedł trzech zawodników Herthy, oddał piłkę do Daviesa, który pozostawiony na prawym skrzydle miał dużo miejsca i czasu na podjęcie decyzji. Obrońca zagrał wszerz pola karnego, Lewandowski przepuścił piłkę, a stojący za Polakiem Muller uderzył w długi róg. Bayern prowadził 1:0.

Bayern - Hertha. Lewandowski podwyższa na 2:0

To były dopiero początki kłopotów Herthy. Bayern bez pośpiechu, ale konsekwentnie tworzył kolejne okazje. Aktywny był Goretzka, który kilkakrotnie uderzał na bramkę Schwolowa, dużo problemów sprawiał też Musiala i Gnabry.

Na kolejnego gola kibice Bayernu czekali pół godziny. Bramkową akcję rozpoczął Goretzka, który przejął piłkę w pobliżu linii środkowej. Niemiec nie oddał piłki, tylko pociągnął akcję aż pod pole karne Herthy. Wtedy pomocnik podał do Gnabry'ego, który wprost do Roberta Lewandowskiego. Polak uderzył w poprzeczkę, a później wysoko wyskoczył do odbitej piłki i z impetem wbił ją do siatki. Sędzia początkowo nie uznał gola, jednak po konsultacji z VAR-em przyznał, że została ona prawidłowo zdobyta.

Hertha po bramce została zepchnięta do obrony. Bayern atakował głównie prawą stroną, gdzie bardzo aktywny był Gnabry. Świetnie zagrywał też Lewandowski Polak w 39 minucie przejął piłkę na 25 metrze, odegrał do wychodzącego Müllera, który zagrywał jeszcze do Gnabry'ego. Boyata wybił jednak piłkę na rzut rożny.

Bayern – Hertha. Kolejny gol tuż po rozpoczęciu gry

Druga połowa zaczęła się dla Herthy tak samo źle jak pierwsza. W 48 minucie Thomas Müller przejął piłkę na lewym skraju pola karnego, odegrał do wchodzącego Musiali, a młody Niemiec podwyższył na 3:0.

Kolejne bramki dla Bayernu zdobywał już tylko Lewandowski. W 70 minucie Polak dostał podanie od Leroya Sane i z bliskiej odległości trafił do siatki. To była 300 bramka Polaka w Bundeslidze. Za niecałe 15 minut kapitan reprezentacji Polski zdobył kolejną, 301 bramkę w lidze niemieckiej.