Sensacja w Monachium. Borussia ograła Bayern w pierwszym meczu roku

07.01.2022 22:56
Bayern - Gladbach NA ŻYWO

Bayern Monachium w pierwszym spotkaniu 2022 roku przegrał z Borussią Monchengladbach, choć to gospodarze jako pierwsi zdobyli gola. Pierwszą bramkę w nowej rundzie Bundesligi zdobył Robert Lewandowski.

• Bayern Monachium w najgorszy możliwy sposób rozpoczął grę w rundzie wiosennej Bundesligi
  • Bawarczycy przegrali z Borussią Moenchengladbach 1:2
  • Jedynego gola dla mistrzów Niemiec zdobył Robert Lewandowski

Bayern Monachium rozpoczął rundę wiosenną od starcia z rywalem, z którym w tym sezonie jeszcze nie wygrał. W pierwszym ligowym meczu tych drużyn padł remis 1:1, a w październiku 2021 roku Gladbach rozbiło Bayern aż 5:0 w Pucharze Niemiec. Mistrzowie Niemiec przed meczem mieli ogromne problemy z koronawirusem, co widać było po wyjściowej jedenastce. Zabrakło w niej m.in. Alphonso Daviesa, Manuela Neuera, Corentina Tolisso, Kingsleya Comana, Omara Richardsa, Lucasa Hernandeza, Tanguy Nianzou, Dayota Upamecano i Leroya Sane.

Początek spotkania nie zwiastował tego, że Bayern w tym meczu straci 3 punkty. W 18. minucie Robert Lewandowski świetnie urwał się obrońcy i wbił piłkę do siatki tuż przy krótkim słupki bramki Yanna Sommera.

Był to 20. gol Lewandowskiego w tym sezonie. Borussia czekała na odpowiedź do końca drugiej połowy. Po kilku błędach obrony gola wyrównującego zdobył Florian Neuhaus, a po 4 minutach było już 2:1. Dośrodkowanie z rzutu rożnego dobrze wykorzystał Stefan Lainer.

- Gladbach nie wiedziało za bardzo jak z nami grać. Przyszło 10-15 minut zastoju. Popełniliśmy błędy w pierwszej akcji. Za łatwo to wszystko poszło. W drugiej połowie mogliśmy wygrać to spotkanie, ale zabrakło okazji do strzału – komentował Robert Lewandowski w rozmowie z Viaplay.