Bundesliga: Koncert Lewandowskiego i Bayernu. Borussia zdeklasowana

09.11.2019 20:25
Bayern - Borussia

Bayern Monachium rozgromił u siebie Borussię Dortmund 4:0 w hitowym mecz 11. kolejki Bundesligi, a Robert Lewandowski dołożył się do wygranej dwoma golami. Zobacz WIDEO jego bramek!

Robert Lewandowski zdobył dwie bramki dla Bayernu Monachium, przyczyniając się do zwycięstwa obrońców tytułu nad Borussią Dortmund 4:0 w hicie niemieckiej ekstraklasy. Polak trafił do siatki w każdej z 11 kolejek i do tej pory w tym sezonie zdobył już 16 goli.

Bayern – Borussia: Bawarczycy rozgromili BVB. Dublet Lewandowskiego

Lewandowski, który w przeszłości był zawodnikiem BVB, najpierw wpisał się na listę strzelców w 17. minucie uderzeniem głową, wykorzystując precyzyjne dośrodkowanie Francuza Benjamina Pavarda.

Prowadzenie podwyższył chwilę po przerwie Serge Gnabry. Kwadrans przed końcem kapitan reprezentacji Polski rozegrał piłkę z Thomasem Muellerem i wykończył akcję strzałem z niewielkiej odległości.

W 80. minucie do własnej siatki trafił były piłkarz Bayernu Mats Hummels, ustalając wynik na 4:0 dla gospodarzy.

Lewandowski bije w Bayernie rekord za rekordem

Lewandowski ma już 20 goli w ligowych starciach drużyn z Monachium i Dortmundu; żaden inny piłkarz tylu nie uzyskał. Ośmiokrotnie trafił do siatki w barwach BVB, a dla Bayernu, łącznie z sobotnimi, zdobył już 12 bramek.

Do 16 ligowych trafień Polaka w tym sezonie należy doliczyć sześć w Champions League, trzy w drużynie narodowej i jedno w Pucharze Niemiec.

Bayern nie daje BVB żadnych szans przed własną publicznością w lidze od 2015 roku. Wygrywał kolejno: 5:1, 4:1, 6:0, 5:0 i teraz 4:0.

Sobotni mecz był pierwszym ekipy bawarskiej w Bundeslidze pod wodzą trenera Hansa-Dietera Flicka. Z tym 54-letnim szkoleniowcem, który zastąpił zwolnionego w niedzielę Chorwata Niko Kovaca, wygrali też w środę z Olympiakosem Pireus 2:0 w Lidze Mistrzów.

Klub z Monachium ma 21 punktów i awansował na trzecie miejsce. Dortmundczycy zgromadzili o dwa mniej i są na piątej pozycji. Liderem jest Borussia Moenchengladbach, która ma 22 "oczka", a swój mecz z Werderem Brema rozegra dopiero w niedzielę.

Bundesliga: Pozostałe wyniki sobotnich meczów

Drugi jest RB Lipsk (21 pkt), który wygrał w Berlinie z Herthą 4:2. Dwie bramki zdobył Timo Werner, powiększając swój ligowy dorobek w tym sezonie do 11. Jest najpoważniejszym rywalem Lewandowskiego w klasyfikacji strzelców.

W innych sobotnich spotkaniach Union Berlin, którego bramkarzem jest Rafał Gikiewicz, wygrał na wyjeździe z FSV Mainz 3:2, a Fortuna Duesseldorf z Dawidem Kownackim w składzie zremisowała w Gelsenkirchen z Schalke 3:3.

Tak relacjonowaliśmy mecz Bayern - Borussia:

FT

Serdecznie dziękujemy Państwu za wspólnie spędzone emocje w tym spotkaniu i zapraszamy na kolejne nasze relacje!

FT

I sędzia kończy ten mecz! Bayern rozbił u siebie Borussię 4:0, a Robert Lewandowski ustrzelił w hicie Bundesligi dublet!

90+2'

Solowa akcja Coutinho i kiepski strzał Brazylijczyka. Bayern wyraźnie rozluźniony.

90+1'

Żółta kartka dla Joshuy Kimmicha za niepotrzebny faul.

90'

Sędzia dolicza dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

88'

Świetne podanie z głębi pola do Perisicia, Chorwat uderzył z woleja, ale minimalnie obok bramki.

86'

Wreszcie przy piłce Borussia, ale akcja BVB kończy się autem bramkowym.

83'

Bayern spokojnie prowadzi grę. Na Allianz Arenie prawdziwe święto.

80'

Oni się nie zatrzymują! Perisic wrzuca w stronę Thiago, a piłkę przecina Mats Hummels. Niestety, Niemiec pakuje futbolówkę do własnej bramki. Bayern 4:0 Borussia.

76'

I GOOOL LEWANDOWSKIEGO! Ależ szybka, dynamiczna akcja Bayernu, dośrodkowanie Muellera i świetne, spokojne wykończenie "Lewego". Brak słów na to, jak fenomenalny jest w tym roku polski napastnik!

75'

I jeszcze jedna zmiana w Bayernie, już ostatnia: Ivan Perisic pojawia się na boisku za Kingsleya Comana.

73'

Spróbował także Mueller, ale i on nie trafił w światło bramki Borussii.

73'

Strzał z dystansu Comana, ale niecelny.

72'

I szybko druga zmiana: Leon Goretzka opuścił murawę, a w jego miejsce wszedł Thiago.

70'

Pierwsza zmiana w Bayernie. Serge Gnabry opuścił boisko, a zameldował się na nim Philippe Coutinho.

69'

Świetna kontra Borussii, Hakimi dośrodkował do niepilnowanego Alcacera, Hiszpan strzelił z kilku metrów i... nie trafił! To była 101% okazja, to musiał być gol dla BVB!

67'

Faul Comana, który ogląda żółtą kartkę, ale nie za samo przewinienie, ale za reakcję po. Francuz wykopał piłkę w trybuny i słusznie został ukarany przez arbitra.

66'

Dwójkowa akcja Muellera i Lewandowskiego. Polak ostatecznie nie dopadł do piłki w polu karnym BVB.

65'

Kolejny atak FCB, ale Mueller był na spalonym.

63'

Agresywnie zaczął Reus. Żółta kartka dla kapitana Borussii.

61'

Podwójna zmiana w Borussii, Lucien Favre wykorzystuje wszystkie zmiany: Paco Alcacer melduje się na boisku za Juliana Weigla, zaś Marco Reus - za Mario Goetzego.

59'

ALEŻ OKAZJA LEWANDOWSKIEGO! Aż się nie chce wierzyć, że Robert nie trafił. Dostał świetne podanie od Comana w pole karne, przełożył sobie Manuela Akanjiego i uderzył po długim rogu, ale minimalnie obok bramki. Do tego Polak nas nie przyzwyczaił.

58'

I znów bardzo spokojnie Bayern. Piłka wędruje między Pavardem, Martinezem, a skrzydłami.

56'

Próba przeprowadzenia kontry przez BVB kończy się... podaniem piłki w aut. Borussio, gdzie jesteś?

54'

Moment spokojniejszej gry Bayernu. Wygląda na to, że zadanie szybkiego, przyduszającego ciosu Borussii, to był jeden z głównych celów na pierwsze minuty drugiej połowy. Zrealizowany w 100%, to trzeba przyznać.

52'

Ależ piłka Comana do Gnabry'ego! Niemiec wchodził w dośrodkowanie na wślizgu, ale nie trafił w futbolówkę. Co za strata dla Bayernu!

49'

Bramkę sprawdzał jeszcze VAR, ale nie było mowy o spalonym. Bayern 2:0 Borussia!

47'

I cóż za początek Bayernu! Lewą stroną popędził Mueller, dośrodkował do Lewandowskiego, ten nie trafił w piłkę, ale wspomógł go Gnabry. Niemiec pakuje piłkę do siatki!

46'

I rozpoczynamy drugą połowę meczu!

HT

A w przerwie prezentujemy 15. gola Roberta Lewandowskiego w tym sezonie Bundesligi:

HT

Koniec pierwszej części spotkania! Bayern wygrywa z Borussią 1:0 po golu Roberta Lewandowskiego.

45'

Sędzia doliczył jedną minutę do regulaminowego czasu gry.

45'

Uderzył z dystansu Coman, ale... piłka wyszła prawie na aut.

44'

Dobra wrzutka Guerreiro, strzelił z powietrza Witsel, ale miał zbyt ciężką sytuację, by zaskoczyć Neuera. Niemiecki golkiper od bramki.

43'

Wreszcie skontrowała Borussia, a konkretnie Hakimi, który wywalczył rzut wolny z dogodnej pozycji dla BVB.

42'

Uderzył z dystansu Gnabry, ale łatwo broni to Burki.

41'

Moment przerwy w intensywnych atakach Bayernu, ale to wciąż Bawarczycy przy piłce.

38'

Kolejna fenomenalna akcja Bayernu, dwójkowa akcja zakończyła się świetnym wypuszczeniem Daviesa po lewej stronie, wrzutką i zablokowanym strzałem Lewandowskiego, który dobił do bramki Gnabry. Niestety dla FCB, Niemiec na spalonym i bramka nieuznana.

36'

Szybka reakcja Luciena Favre'a na to co się dzieje na boisku. Szwajcarski szkoleniowiec ściąga z boiska wracającego po kontuzji Sancho. Na murawie melduje się Raphael Guerreiro.

35'

Akcja za akcją Bayernu, BVB cały czas w defensywie, chociaż póki co, całkiem szczelnej.

34'

Kolejna akcja Bawarczyków, ale tym razem Gnabry na spalonym.

32'

Od zdobycia bramki Bayern wciąż przy piłce. Borussia nie istnieje w tym meczu.

30'

Bayern bawi się z Borussią jak na treningu. Hakimi przerywa akcję FCB, ale musiał ratować się wybiciem na korner. Tym razem dośrodkowywał Joshua Kimmich, ale i tym razem górą obrońcy BVB.

28'

Pavard wrzucił z rzutu rożnego, ale nie najlepiej. Łatwo poradzili sobie z tą centrą obrońcy BVB.

27'

Cały czas Bayern w natarciu, bardzo łatwo sobie radzi z obroną Borussii, Lewandowski zgrał do środka do Comana, a ten źle uderzył piłkę, choć był w świetnej sytuacji. Chwilę potem wrzutki ponownie spróbował z lewej strony "Lewy", ale tym razem dobrze zareagowali obrońcy.

26'

Cały czas zespoły wymieniają się dynamicznymi atakami, które jednak kończą się przed "szesnastkami" obu drużyn. Wreszcie z dystansu uderzył Coman, ale mocno niecelnie.

22'

Ponownie zaatakował Bayern, z lewej strony piłkę wrzucił w pole karne Coman, wbiegał z impetem Gnabry, ale Niemiec minął się minimalnie z piłką.

19'

Ponowny atak Bayernu, bliski odbioru świetnego podania Gnabry, ale w porę ubiegli go defensorzy BVB.

17'

ALE Z DRUGIM JUŻ NIE! Benjamin Pavard popisuje się świetnym dośrodkowaniem na głowę kogo? ROBERTA LEWANDOWSKIEGO! Polak strzela 15. gola w tym sezonie Bundesligi. Bayern 1:0 Borussia!

16'

Fatalny błąd Achrafa Hakimiego, z kontrą popędził Kingsley Coman, ale BVB radzi sobie z pierwszym atakiem Bayernu.

14'

Tym razem faulował Hummels, który zatrzymał pędzącego z kontrą Serge'a Gnabry'ego. Arbiter konsekwentnie, też bez kartki dla Niemca.

13'

Groźny faul Davida Alaby na Mario Goetze, ale sędzia pozostaje niewzruszony.

11'

Kontrę kontry wyprowadziła teraz z kolei Borussia, biegł Hazard, ale w porę zainterweniował Javi Martinez. Rzut rożny dla BVB szybko jednak wybity przez defensorów gospodarzy.

10'

Atakowała skrzydłem Borussia, ale Bayern wydarł piłkę rywalom i rozpoczął kontrę. Długo biegł z piłką Lewandowski, ale zatrzymał się na Matsie Hummelsie.

8'

Fatalnie wybił piłkę po dobrym odbiorze Alphonso Davies, wprost pod nogi Axela Witsela, jednak na szczęście młodego Kanadyjczyka Jadon Sancho stracił następnie futbolówkę na skrzydle.

6'

Pierwsze minuty meczu to próby zdominowania rywala przez Borussię i szybkie agresywne kontry Bayernu. Lewandowski przy jednej z takich na spalonym.

4'

Faul Lewandowskiego w ataku na Thorganie Hazardzie. Polak od samego początku meczu bardzo aktywny.

1'

Wysoko założyli pressing piłkarze Borussii, ale po odbiorze piłki dali się naciąć na to samo. Pognał do wykopującego Romana Burkiego Robert Lewandowski, ale bramkarz BVB zdołał w porę wybić futbolówkę.

1'

I rozpoczynamy spotkanie!

18:32

Minuta ciszy ku pamięci bramkarza reprezentacji Niemiec, Roberta Enke.

18:30

Zawodnicy obu drużyn już na boisku.

18:28

Na boisku nie zobaczymy dziś, przynajmniej od początku meczu, Łukasza Piszczka. Polak zajął miejsce na ławce rezerwowych. Uraz w BVB leczy Marcel Schmelzer, u Bawarczyków zaś z kontuzjami zmagają się między innymi Jerome Boateng, Lucas Hernandez oraz Niklas Sule, stąd nietypowe ustawienie FCB w defensywie.

18:16

Jako drudzy goście - Borussia:

18:16

Na początek składy obu drużyn. Jako pierwsi gospodarze - Bayern:

18:11

Dobry wieczór! Rozpoczynamy relację hitowego "Der Klassikera", meczu Bayern Monachium - Borussia Dortmund w 11. kolejce Bundesligi. Serdecznie zapraszamy Państwa do wspólnego przeżywania emocji tego spotkania!