Bayern w 37 minut zniszczył Bayer. Przełamanie Roberta Lewandowskiego

17.10.2021 17:15
Bayer - Bayern

Robert Lewandowski zdobył dwa gole, a jego Bayern Monachium pokonał w meczu na szczycie Bundesligi Bayer Leverkusen 5:1. Polski napastnik przełamał się po serii dwóch meczów bez trafienia.

• Bayern Monachium rozbił na wyjeździe Bayer Leverkusen 5:1 w meczu 8. kolejki Bundesligi
  • Przed tą serią gier obie ekipy zajmowały dwie czołowe pozycje w tabeli
  • Robert Lewandowski zdobył dwa gole, kończąc tym samym mini-serię dwóch meczów bez trafienia

Bayer - Bayern na żywo. Siedem meczów, 16 punktów, bilans 5-1-1, po siedem straconych goli, 20 i więcej strzelonych, dwie czołowe pozycje w tabeli i Robert Lewandowski na boisku - to była najlepsza rekomendacja hitu 8. kolejki Bundesligi. Bayer Leverkusen i Bayern Monachium to w tej chwili dwie najlepsze niemieckie drużyny, ale w sobotę z piedestału zepchnęła je Borussia Dortmund. Obie musiały grać o komplet punktów, by zająć miejsce przeznaczone dla lidera.

To miał być wyrównany mecz, takiego spodziewali się eksperci i kibice, ale nic takiego się nie wydarzyło. Bawarczycy zmietli przeciwników w 37 minut i przez resztę meczu mogli "odpoczywać" przed środowym starciem w Lidze Mistrzów z Benficą Lizbona.

Ekstraklasa: Bayer - Bayern l[WYNIK]

Robert Lewandowski nie zdobył gola w dwóch poprzednich spotkaniach ligowych, a swoją "niemoc" przełamał już w 3. minucie w Leverkusen. Polak otrzymał dobre podanie od Upamecano i pięknym "krzyżakiem" umieścił piłkę w siatce.

O 30 do 37 minuty fani "Aptekarzy" przeżyli koszmar. W tym okresie goście aż siedem razy znajdowali drogę do bramki Hradecky'ego, a na listę strzelców wpisywali się "Lewy", Thomas Mueller i dwa razy Serge Gnarby.

Gospodarzy stać było tylko na honorowe trafienie autorstwa Patricka Schicka. Nagelsmann był bardzo pewny swego i już w 64. minucie ściągnął z boiska swojego najlepszego napastnika.

Bayer Leverkusen - Bayern Monachium 1:5

Bramki: Patrick Schick (55.) - Robert Lewandowski (3., 30.), Thomas Mueller (34.), Serge Gnabry (35., 37.)