Robert Lewandowski z dubletem w Leverkusen. Cudowne trafienie "krzyżakiem"

17.10.2021 15:43
Robert Lewandowski z golem w Leverkusen

Robert Lewandowski popisał się genialnym trafieniem w hicie 8. kolejki niemieckiej Bundesligi Bayer Leverkusen - Bayern Monachium. Polski napastnik już w 3. minucie zdobył gola, uderzając "krzyżakiem". Potem dopisał do swego dorobku jeszcze jedną bramkę. Zobacz gole "Lewego".

Robert Lewandowski przed przerwą reprezentacyjną nie zdobył gola w dwóch kolejnych meczach Bundesligi - z Greuther Fuerth i Eintrachtem Frankfurt. O kryzysie nie było mowy, ale martwić mogła mała liczba sytuacji w tych spotkaniach.

W sobotę z wypracowaniem okazji nie było żadnego problemu, a na pierwszego gola kapitan reprezentacji Polski czekał tylko trzy minuty. Drugą bramkę dorzucił po pół godziny gry.

Więcej wkrótce

Bayer - Bayern: Pierwszy gol Roberta Lewandowskiego [WIDEO]

W 3. minucie Leroy Sane zagrał z rzutu wolnego do Dayota Upamecano, ten zgrał do środka do "Lewego", który uderzeniem krzyżakiem pokonał Lukasa Hradecky'ego. Warto również zwrócić uwagę na zachowanie Thomasa Muellera, który wyblokował rywali.

Bayer - Bayern: Drugi gol Roberta Lewandowskiego

Drugiego gola Polak dorzucił w 30. minucie. Alphonso Davies wpadł w pole karne, a potem w... Lewandowskiego. Ten "ukradł" mu piłkę i podwyższył na 2:0.