Zamknij

Barcelona zwiększyła ofertę za Lewandowskiego. Kwota przekona Bayern?

Maciej Walasek
16.06.2022 09:07

FC Barcelona robi, co może, aby przekonać Bayern do sprzedania Roberta Lewandowskiego jeszcze w tym okienku transferowym. Jak przekazał kataloński dziennik "Sport" Duma Katalonii złożyła następną ofertę za 33-letniego napastnika.

Robert Lewandowski
fot. AP/Associated Press/East News

Po szumnych zapowiedziach o odejściu z Bayernu Robert Lewandowski zmienił ton i zaczął delikatniej mówić o ewentualnej zmianie klubowych barw przed sezonem 2022/23. Wcześniej napastnik informował, że po ostatnim meczu z Belgią w Lidze Narodów powie nieco więcej na ten temat, ale wydaje się, że kibice będą musieli jeszcze poczekać na jakiekolwiek informacje.

Bayern twardo stawia na swoim i zarzeka się, że nie sprzeda Lewandowskiego przed wygaśnięciem kontraktu. Barcelona, która już zdążyła złożyć propozycję mistrzom Niemiec za kapitana polskiej kadry, nie ustaje w walce o ściągnięcie "Lewego" na Camp Nou. Pierwsza oferta zakładała 30 mln euro i nie została zaakceptowana przez Bawarczyków. Jak przekazał kataloński "Sport" Duma Katalonii przedstawiła następną ofertę, mając nadzieję, że tym razem przekonają włodarzy Bayernu.

Druga oferta Barcelony za Lewandowskiego. Bayern odrzuci propozycję?

Barcelona może pozyskać Roberta Lewandowskiego za 32 mln euro plus 5 mln euro w postaci bonusów. To niewielka zmiana w porównaniu do poprzedniej kwoty, ale warto przypomnieć, że wicemistrzowie Hiszpanii borykają się z problemami finansowymi, mimo to starają się w jakikolwiek sposób wpłynąć na zarząd niemieckiego klubu.

Portal Transfermarkt wycenił Roberta Lewandowskiego na 45 mln euro, a dziennikarze z Niemiec uważają, że za Polaka trzeba zapłacić nawet 50 mln. Wobec tego wydaje się, że Blaugrana nawet nie zbliży się do pozyskania reprezentanta biało-czerwonych.

Tobi Altschaffl podkreślił, że jeżeli Bayern odrzuci drugą ofertę, Barcelona dalej będzie naciskać, aby ściągnąć do siebie 33-latka.

loader

RadioZET.pl