Sensacja w derbach Bawarii. Gol Lewandowskiego na otarcie łez

19.11.2021 22:30
Augsburg - Bayern

Robert Lewandowski zdobył 14. gola w sezonie, ale jego Bayern Monachium sensacyjnie przegrał w derbach Bawarii z Augsburgiem 1:2 w spotkaniu 12. kolejki Bundesligi. W ekipie gospodarzy cały mecz rozegrali Robert Gumny i Rafał Gikiewicz.

• Bayern Monachium sensacyjnie przegrał na wyjeździe z Augsburgiem w meczu 12. kolejki Bundesligi
  • Na murawie znalazło się trzech reprezentantów Polski: Robert Lewandowski, Rafał Gikiewicz i Robert Gumny; wszyscy zagrali 90 minut
  • Kapitan reprezentacji Polski zdobył 14. gola w tym sezonie, ale nie dał on nawet punktu

Augsburg - Bayern wynik. Derby Bawarii zamykały sezon 2020/2021. Wtedy w Monachium Robert Lewandowski gonił rekord Gerda Muellera, Bawarczycy prowadzili 4:2, ale stojący w bramce FCA Rafał Gikiewicz uparł się, by zatrzymywać wszystkie strzały kapitana reprezentacji Polski. Napastnik Bayernu dopiero w ostatniej akcji spotkania wpisał się na listę strzelców, dobijając uderzenie Leroya Sane, i kolejny raz zapisał się złotymi zgłoskami w dziejach Bundesligi.

Tym razem na "Lewym" nie ciążyła taka presja, Gikiewicz cały czas nie zapracował na zaufanie Paulo Sousy, a Robert Gumny systematycznie buduje swoją pozycję w zespole. Wszyscy znaleźli się w wyjściowym składzie swoich zespołów i każdy z nich miał pewne powody do zadowolenia.

Augsburg - Bayern: przebieg meczu i wynik

Wszystkie gole padły w pierwszej połowie. W 23. minucie kibiców zgromadzonych na stadionie w Augsburgu w euforię wprawił Mads Pedersen, a 12 minut później Andre Hahn podwyższył na 2:0. Chwilę później "Lewy" znalazł drogę na siatki Gikiewicza i na przerwę gospodarze schodzili przy prowadzeniu 2:1.

Wydawało się, że po zmianie stron przyjezdni ruszą do odrabiania strat, jednak gospodarze bardzo dobrze się bronili. Brylował Reece Oxford, ale miał solidne wsparcie m.in. w osobie Roberta Gumnego. Młody obrońca popełnił tylko jeden błąd, gdy wystawił piłkę Lewandowskiego, a tak poza tym był wyróżniającą się postacią w zespole Augsburga. Był zdecydowanie najlepszym z Polaków na boisku.

Dla Bayernu to druga porażka w sezonie. Gospodarze wydostali się z kolei ze strefy spadkowej.

Augsburg - Bayern Monachium 2:1

Bramki: Mads Pedersen (23.), Andre Hahn (35.) - Robert Lewandowski (38.)

Składy:

• Augsburg: Rafał Gikiewicz - Robert Gumny, Jeffrey Gouweleeuw, Reece Oxford, Mads Pedersen (74' Carlos Gruezo) - Niklas Dorsch (74' Jan Moravek), Arne Maier, Iago, Daniel Caligiuri (58' Raphael Framberger) - Andi Zeqiri (82' Sergio Cordova), Andre Hahn (82' Fredrik Jensen)
  • Bayern: Manuel Neuer - Omar Richards (52' Alphonso Davies), Lucas Hernandez, Dayot Upamecano, Benjamin Pavard (87' Tanguy Nianzou)- Marcel Sabitzer (52' Jamal Musiala), Leon Goretzka - Leroy Sane (69' Eric Maxim Choupo-Moting), Thomas Mueller, Jamal Musiala - Robert Lewandowski