Piłkarze Bayernu wpłacili milion euro na walkę z koronawirusem

20.03.2020 19:28
Joshua Kimmich
fot. Joshua Kimmich/Instagram

Piłkarze Bayernu Monachium Joshua Kimmich i Leon Goretzka zainaugurowali akcję #WeKickCorona i wpłacili w sumie milion euro na walkę z koronawirusem w Niemczech.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Pandemia koronawirusa ogarnęła cały świat, a sportowcy, którzy aktualnie nie mogą wykonywać swojego zawodu, starają się pomagać potrzebującym. Jakub Błaszczykowski przekazał 400 tysięcy złotych, Simona Halep kupiła sprzęt medyczny do szpitali, a Chelsea Londyn, Gary Neville i Ryan Giggs udostępnili swoje hotele służbie zdrowia.

Akcja #WeKickCorona

Inną drogą podążyli klubowi koledzy Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium. Joshua Kimmich i Leon Goretka rozpoczęli w sieci akcję #WeKickCorona. To zbiórka pieniędzy na rzecz chorych na COVID-19. Pomysłodawcy wpłacili milion euro.

"Zdrowie jest najważniejsze, solidarność jest teraz konieczna zarówno dla małych, jak i dużych. Każdy może pomóc" - powiedział Kimmich, nawołując tym samym do włączenia się do tej akcji.

Koronawirus w Niemczech

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), w Niemczech zanotowano do tej pory ponad 8 tysięcy zakażeń wirusem SARS-CoV-19. Zmarło 13 osób.

Koronawirus w Polsce – najnowsze dane, co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl