Kolejna bramka ''Lewego''. Bayern ogrywa Schalke

19.09.2017 23:26

Robert Lewandowski zdobył szóstą bramkę w tym sezonie Bundesligi, a Bayern Monachium wygrał na wyjeździe z Schalke Gelsenkirchen 3:0 w 5. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Niemiec. Broniący tytułu Bawarczycy przynajmniej do środy będą liderem tabeli.

Kolejna bramka ''Lewego''. Bayern ogrywa Schalke fot. PAP/EPA

"Lewy" gola strzelił z rzutu karnego w 25. minucie. To było jego szóste trafienie w tym sezonie w Bundeslidze i jest obecnie najskuteczniejszym piłkarzem. We wtorek murawę opuścił w 65. minucie.

Bayern w pięciu meczach miał jedną wpadkę - przegrał z Hoffenheim i to kosztowało go spadnięcie nawet na szóste miejsce w tabeli. Po dwóch zwycięstwach z rzędu znowu jest na pierwszym, ale tak może być tylko do środy, kiedy mecz 5. kolejki rozegra dotychczasowy lider Borussia Dortmund.

We wtorek w barwach Bayernu znakomite spotkanie rozegrał Kolumbijczyk James Rodriguez. Nie tylko strzelił bramkę w 29. minucie, ale także asystował przy trafieniu Chilijczyka Arturo Vidala na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem sędziego.