El. MME: Bułgarzy zdeklasowali biało-czerwonych. Fatalny mecz Polaków w defensywie

15.11.2019 19:00
Polska - Bułgaria U21

Reprezentacja Polski do lat 21 przegrała na wyjeździe z Bułgarią U21 0:3 w piątym meczu eliminacji do młodzieżowych mistrzostw Europy 2021. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Stanislav Ivanov, zaś jedną - Tonislav Yordanov. W 69. minucie meczu drugą żółtą kartkę obejrzał Karol Fila. Podopieczni Czesława Michniewicza zakończyli spotkanie, grając w dziesiątkę.

Piłkarze reprezentacji Polski do lat 21 przegrali w Sofii z Bułgarią 0:3 w swoim piątym meczu eliminacji mistrzostw Europy 2021. To pierwsza porażka biało-czerwonych, którzy stracili pozycję lidera grupy 5. na rzecz Rosjan.

Bułgaria - Polska U21: Bułgarzy zdeklasowali Polaków

Podopieczni Czesława Michniewicza zagrali zdecydowanie najsłabszy mecz w eliminacjach i zasłużenie przegrali z Bułgarami.

Wprawdzie początkowo bliżej zdobycia bramki byli Polacy (m.in. strzał Marcina Listkowskiego z dystansu oraz uderzenie głową Sebastiana Walukiewicza), ale w miarę upływu czasu do głosu zaczęli dochodzić gospodarze.

W 41. minucie po uderzeniu Walentina Antowa piłka trafiła w poprzeczkę. To ostrzeżenie nie pomogło jednak biało-czerwonym, którzy dwie minuty później stracili gola. Po złym wyrzucie piłki z autu przez Kamila Pestkę rywale stanęli przed szansą. Na strzał zdecydował się Tonisław Jordanow, a piłka po rykoszecie wpadła do bramki.

W przerwie trener Michniewicz dokonał dwóch zmian (weszli Przemysław Płacheta i Sebastian Kowalczyk), ale ta część gry należała do Bułgarów, którzy świetnie prezentowali się m.in. w kontratakach i wykorzystywali coraz liczniejsze błędy Polaków w defensywie.

W 51. minucie na 2:0 podwyższył najlepszy na boisku Stanisław Iwanow, który wyprzedził obrońców i znalazł się sam na sam z bramkarzem Kamilem Grabarą. Dziesięć minut później ten sam zawodnik popisał się indywidualną akcją prawą stroną, wbiegł na pole karne i znów nie dał szans polskiemu bramkarzowi.

Od 69. minuty sytuacja biało-czerwonych stała się jeszcze trudniejsza, bowiem czerwoną kartkę (drugą żółtą) zobaczył Karol Fila.

Osłabieni Polacy mogli stracić następne gole, ale Grabara nie dał się już pokonać.

Spotkanie oglądał z trybun m.in. prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Po tej porażce i jednoczesnym zwycięstwie Rosji nad Łotwą 2:0 biało-czerwoni stracili pozycję lidera grupy na rzecz "Sbornej". Mają obecnie 10 punktów i tracą jeden do Rosjan.

Wcześniej Polacy wygrali na wyjeździe z Łotwą 1:0, u siebie z Estonią 4:0 i Serbią 1:0 oraz zremisowali na wyjeździe z Rosją 2:2.

W kwalifikacjach uczestniczą 53 reprezentacje, podzielone na dziewięć grup. Awans do turnieju finałowego w Słowenii i na Węgrzech w 2021 roku wywalczą zwycięzcy oraz najlepszy zespół z drugiego miejsca. Pozostałe ekipy z drugich lokat rozegrają baraże. Gospodarze mają zapewniony udział.

Po spotkaniu w Sofii biało-czerwoni polecą na towarzyski mecz do Podgoricy z Czarnogórą (18 listopada). Na pewno nie wystąpi w nim Kamil Jóźwiak, który dołączy do pierwszej reprezentacji.

Bułgaria - Polska: Wynik meczu el. MME

Bułgaria - Polska 3:0 (1:0).

Bramki: Stanisław Iwanow dwie (51, 61), Tonisław Jordanow (43).

Żółte kartki: Bułgaria - Andrea Christow, Lachezar Kotew; Polska - Jan Sobociński, Karol Fila, Patryk Klimala.

Czerwona kartka: Karol Fila (Polska, 69 - za drugą żółtą).

Sędzia: Jarosław Kozyk (Ukraina).

Skład reprezentacji Polski: Kamil Grabara - Robert Gumny, Jan Sobociński, Sebastian Walukiewicz, Kamil Pestka - Marcin Listkowski (46. Przemysław Płacheta), Karol Fila, Maciej Ambrosiewicz (46. Sebastian Kowalczyk), Mateusz Bogusz (68. Bartosz Bida), Kamil Jóźwiak (74. Sylwester Lusiusz) - Patryk Klimala (74. Bartosz Slisz).

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ BUŁGARIA - POLSKA U21 W EL. MME:

FT

Serdecznie dziękujemy Państwu za wspólnie spędzone emocje w tym meczu i zapraszamy na nasze kolejne relacje!

FT

I sędzia zakończył mecz! Polacy przegrali na wyjeździe z Bułgarami 0:3 w eliminacjach do mistrzostw Europy U-21 2021.

90+1'

Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

90'

Potrójna zmiana w Bułgarii: Na murawie meldują się Stefan Gavrilov, Svetoslav Kovachev oraz Dominic Yankov. Z boiska schodzą kolejno: Ivaylo Naydenov, Tonislav Yordanov i Lachezar Kotev.

87'

Rzut rożny dla Polski, dośrodkował Płacheta, ale niestety nikt nie zdołał odebrać tej centry.

84'

Zmiana w Bułgarii: Georgi Rusev pojawił się na murawie za Ivanova.

83'

Próbowała wyjść z akcją Polska, ale nieudanie. Kontra Bułgarów ostatecznie zablokowana przez Gumnego.

80'

W kolejnym ataku Bułgarzy. Tym razem jednak w porę wybił piłkę z pola karnego Kowalczyk.

78'

Przed kolejną szansą Ivanov, Bułgar uderzył na bramkę Grabary, ale za lekko, by zaskoczyć golkipera biało-czerwonych.

76'

I to był ostatni strzał Krasteva. Martin Minchev pojawił się za niego na boisku.

75'

W ataku ponownie Bułgarzy, na główkę Krasteva wrzucił Yordanov. Napastnik gospodarzy nie trafił jednak w bramkę.

74'

Zmiany w reprezentacji Polski: Sylwester Lusiusz pojawia się na boisku za Kamila Jóźwiaka, zaś za Patryka Klimalę melduje się na murawie Bartosz Slisz.

71'

Wysoko zaczęli grać Bułgarzy, przeprowadzili dwie szybkie akcje w krótkim odstępie czasu, zakończone jednak niecelnymi strzałami.

69'

I sytuacja pogarsza nam się jeszcze bardziej! Drugą żółtą kartkę obejrzał Karol Fila, który będzie musiał opuścić boisko. Polacy grają w dziesiątkę!

68'

Zmiana w reprezentacji Polski: Bartosz Bida pojawił się na murawie za Mateusza Bogusza.

66'

Polacy nacierają, ale nic z tego nie wynika. Z lewego skrzydła wrzucił piłkę Kowalczyk, ale wprost w ręce Naumova.

64'

Przed wyśmienitą sytuacją stanął Płacheta, któremu sprezentował piłkę Turitsov, ale ubiegł Polaka Naumov.

61'

Zaczyna się pogrom! Ivanov w solowej akcji ograł Sobocińskiego jak dziecko i wpakował piłkę do siatki. Bułgaria 3:0 Polska.

59'

Biało-czerwoni z rzutem rożnym, znowu świetna wrzutka Joźwiaka, na głowę Gumnego, który uderzył ostatecznie barkiem i obok bramki.

57'

Cały czas w natarciu Polacy, teraz atakują groźniej, wyżej, ale nie nie potrafią skończyć akcji strzałem.

54'

Dobry rzut wolny Jóźwiaka, przed świetną sytuacją znalazł się Walukiewicz, ale polski obrońca fatalnie spudłował.

53'

Faul zawodnika reprezentacji Bułgarii i żółta kartka dla Koteva.

51'

I niestety, Polacy przegrywają już 0:2. Kotev zagrał długą piłkę do Ivanova, ten wyprzedził polskich obrońców, przyjął futbolówkę i z łatwością pokonał Grabarę.

50'

Kolejna kartka dla Polaka, tym razem za niepotrzebny faul w ataku. Ukarany Klimala.

47'

Żółta kartka dla Fili za faul na rywalu.

46'

W reprezentacji Polski podwójna zmiana: Przemysław Płacheta pojawił się na murawie za Listkowskiego, zaś za Ambrosiewicza na boisku zameldował się Sebastian Kowalczyk.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę meczu! Przy piłce Polacy.

HT

I sędzia kończy pierwszą część spotkania. Polacy przegrywają z Bułgarami 0:1 po golu Tonislava Yordanova.

43'

I niestety, Polacy przegrywają z Bułgarami 0:1. Fatalny błąd przy wyrzucie z autu Kamila Pestki. Piłkę przejął Ivanov, który odegrał po ziemi do Yordanova, a ten uderzył w obrońcę, ale piłka tylko trochę zmienił tor i wpadła do bramki Grabary.

41'

I ależ kontra Bułgarów! W pole karne Polaków z piłką przy nodze przedostał się Krastev, który wrzucił po ziemi do Yordanova, ten się machnął, a uderzył z bliskiej odległości mocno Antov. Futbolówka trafiła jednak w poprzeczkę. Cóż za szczęście dla biało-czerwonych!

40'

Świetna, solowa akcja Jóźwiaka! Minął jednego, drugiego, trzeciego zawodnika Bułgarii i uderzył po dłuższym słupku na bramkę Naumova. Po raz kolejny jednak bramkarz rywali wykazał się świetnym refleksem.

39'

Kolejny atak Bułgarów, z rogu pola karnego uderzył Ivanov, między nogami Pestki, ale spokojnie piłkę złapał Grabara.

38'

Świetny przechwyt Walukiewicza. Obrońca zatrzymał groźny atak Bułgarów.

37'

Z dystansu po ataku pozycyjnym Klimala, ale za lekko, po ziemi i wprost w środek bramki Naumova.

34'

Uderzył na bramkę głową Jóźwiak, ale spokojnie złapał ją w ręce Naumov.

33'

Atak Bułgarów zakończył Sobociński, skontrowali Polacy, ale sfaulował Klimalę Andrea Hristov. Żółta kartka dla obrońcy Bułgarii.

32'

W pozycyjnym ataku Polacy, próbował dośrodkować Robert Gumny, ale zblokowany. Piłka cały czas u biało-czerwonych.

31'

Faul Bułgarów na Klimali. Rzut wolny na połowie rywali, krótko rozegrany.

30'

Wyśmienita wrzutka Jóźwiaka wprost na głowę Walukiewicza. Niestety, obrońca nie trafił w bramkę z bardzo dobrej pozycji.

29'

I biało-czerwoni mają rzut rożny. Dobra walka przy linii końcowej.

28'

Na skrzydle znalazł się Listkowski, stracił piłkę, ale mamy wrzut z autu pod polem karnym rywala.

26'

Ponownie w pozycyjnym ataku Polacy, ale kiepskie podanie Walukiewicza zakończyło akcję.

24'

I teraz przyśpieszenie! Fenomenalnie z dystansu uderzył Marcin Listkowski, ale jeszcze lepiej na bramce spisał się Daniel Naumov. Pierwsza wielka okazja Polaków!

23'

I znowu, pozycyjny atak Polaków.

22'

Jóźwiak teraz dobrze popracował w obronie i zatrzymał atak Bułgarów.

20'

Sobociński na wolne pole, ale... do nikogo.

18'

Skontrowali Bułgarzy, w ataku Ivanov, ale świetnie zablokowany przez Kamila Pestkę.

17'

Od kilkudziesięciu sekund w pozycyjnym ataku Polacy.

15'

W pozycyjnym ataku Bułgarzy. Wreszcie piłka wylądowała w rękach Grabary.

14'

Podobna akcja Klimali co sprzed kilku minut. Napastnik ponownie dał się zepchnąć do końcowej linii boiska i nie miał szans na oddanie dobrego strzału.

12'

Kontratakowali Bułgarzy, ale wrzutka zablokowana przez Pestkę trafiła wprost do rąk Grabary.

11'

Świetna akcja Polaków, solowym atakiem popisał się Jóźwiak, który zgrał do kolegi z drużyny na strzał z pierwszej piłki, ale w porę ubiegł go obrońca Bułgarów.

8'

I świetne wznowienie Grabary i podanie do Patryka Klimali. Polak dopadł piłki, ale kiepsko ją zgasił, wobec czego uderzył już ze zbyt ostrego kąta i za lekko.

8'

Dobry atak Bułgarów, był rzut rożny dla naszych rywali, ale wyłapany przez Grabarę.

7'

Zażarta walka w środku pola, chociaż to raczej Bułgarzy przeważają.

5'

Było groźnie, uderzył po odkrytym rogu Tonislav Yordanov, ale zablokowany. Dobitka kolegi z drużyny mocno niecelna. Kamil Grabara od bramki.

3'

No i będzie pierwsza bardzo groźna sytuacja dla Bułgarów. Jan Sobociński zatrzymał atakującego rywali faulem tuż przed polem karnym. Żółta kartka dla obrońcy ŁKS-u i rzut wolny z 16. metra dla Bułgarii.

2'

Dobra wrzutka Kamila Jóźwiaka, ale zablokowana przez obrońcę Bułgarów.

1'

Szybko zaczęli Bułgarzy, Polacy szybko odpowiedzieli. Pierwszy rzut rożny dla biało-czerwonych.

1'

I rozpoczynamy mecz, przy piłce Bułgarzy!

16:59

Oba zespoły już na boisku, przed nami hymny reprezentacji.

16:55

Polska znajduje się obecnie na pierwszym miejscu w tabeli, choć tuż za plecami podopiecznych Czesława Michniewicza znajduje się reprezentacja Rosji. Rosjanie grają dzisiaj u siebie z Łotyszami i do przerwy prowadzą z grającymi już w dziesiątkę rywalami 1:0. Jeśli więc biało-czerwoni chcą pozostać liderami grupy 5., będą musieli dzisiaj zwyciężyć.

16:50

Przypomnijmy, że reprezentacja Polski do lat 21 nie przegrała jeszcze meczu w tych kwalifikacjach. Do trzech wygranych - z Łotwą, Estonią i Serbią - biało-czerwoni dołożyli remis z Rosją. Bułgarzy z kolei zwyciężyli tylko w jednym spotkaniu, z Estończykami. Z Rosjanami i Łotyszami zremisowali, zaś z Serbami - przegrali.

16:31

Dobry wieczór! Rozpoczynamy relację meczu Bułgaria U21 - Polska U21 w kwalifikacjach do młodzieżowych mistrzostw Europy 2021. Serdecznie zapraszamy Państwa do wspólnego przeżywania emocji tego spotkania!