Bułgaria - Anglia: Śmierć kibica przed meczem i rasizm na trybunach w Sofii [WIDEO]

14.10.2019 22:38
Bułgaria - Anglia

Przed meczem Bułgaria - Anglia w eliminacjach Euro 2020 w niewyjaśnionych jeszcze okolicznościach zmarł 32-letni kibic "Synów Albionu". Podczas spotkania też było niespokojnie ze względu na rasistowskie zachowanie miejscowych kibiców. Mecz był dwukrotnie przerywany.

- Jeśli pod naszym adresem padną rasistowskie okrzyki, zejdziemy z boiska - oznajmił przed wyjazdem do Sofii kapitan Anglików Harry Kane. Stadion Lewskiego został częściowo zamknięty na to spotkanie właśnie ze względu na wyzwiska płynące w stronę graczy Kosowa i Czech. Problem jednak nie zniknął.

Mecz Bułgaria - Anglia był dwukrotnie przerywany. Najpierw w 28., a następnie w 43. minucie. Sędzia po rozmowach z kapitanem Kane'm, trenerem Garethem Southgate'm oraz obrażanym Tyrone'm Mingsem nakazał spikerowi przekazanie komunikatu, że jeśli takie zachowania się powtórzą, mecz zostanie przerwany, a Bułgarom będzie groził walkower i poważne sankcje ze strony UEFA.

W przerwie kapitan gospodarzy Ivelin Popov rozmawiał z fanami i to najwyraźniej poskutkowało, bo w drugiej połowie podobnych incydentów nie odnotowano.

Bułgaria przegrała z Anglią 0:6. Gole strzelali Marcus Rasfhord, Ross Barkley (2), Raheem Sterling (2) i Harry Kane. W drugim spotkaniu grupa A Kosowo pokonało Czarnogórę 2:0 i zbliżyło się do drugiej w tabeli reprezentacji Czech na jeden punkt.

Śmierć przed meczem Bułgaria - Anglia

Niespokojnie było na trybunach, a jeszcze przed pierwszym gwizdkiem wydarzyła się tragedia. Rano w centrum Sofii znaleziono nieprzytomnego mężczyznę, który po przewiezieniu do szpitala zmarł. - Przyczyna śmierci nie jest jeszcze znana, śledztwo trwa - przekazał rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Alternatywną wersję zdarzeń przekazuje "Daily Mail", który twierdzi, że w szpitalu mężczyzna zaczął się agresywnie zachowywać. Wezwano policję, ale Anglik zmarł w drodze na komisariat.

Inny mężczyzna miał zostać pobity przed grupę kibiców Bułgarii. Wskutek napaści złamał rękę.