Afera wokół Brzęczka i Recy. Wisła Płock wydała oficjalny komunikat

Andreas Nicolaides
25.03.2019 12:12
Jerzy Brzęczek
fot. PAP/EPA

Wisła Płock wydała oficjalny komunikat, w którym zaprzeczyła, jakoby w umowie sprzedaży Arkadiusza Recy do Atalanty Bergamo istniał zapis, który gwarantowałby klubowi dodatkowe pieniądze za występy piłkarza w reprezentacji Polski.

Afera wokół piłkarza i trenera Jerzego Brzęczka wybuchła po tym, jak na antenie TVP Sport Maciej Szczęsny zasugerował, że selekcjoner powołuje i wystawia do gry Recę, bo gdy ten rozegra w narodowych barwach pięć meczów, na konto Wisły Płock trafi 500 tysięcy euro od Atalanty Bergamo, do której zawodnik został sprzedany w czerwcu 2018 roku.

Zamieszanie z udziałem Szczęsnego, Recy i Brzęczka

Tuż po meczu z Łotwą, który był dla Recy czwartym występem w barwach narodowych, o skomentowanie słów Szczęsnego poproszony został sam Brzęczek.  - To jego opinia. Ja nie znam klauzul i kontraktów zawodników. Jako selekcjoner, powołując piłkarzy, w ogóle na to nie patrzę - powiedział.

Podejrzenie świńskiej grypy w reprezentacji Polski

W poniedziałek oficjalny komunikat w sprawie wydała Wisła Płock.

"W odniesieniu do medialnego zamieszania wokół meczu Polska - Łotwa, Zarząd Wisły Płock informuje, że nie jest upoważniony do ujawniania szczegółów umów transferowych swoich zawodników. Stwierdzamy natomiast stanowczo, że Klub nie otrzymał i nie otrzyma od Atalanty Bergamo środków finansowych z tytułu występów Arkadiusza Recy w reprezentacji Polski. Obecne władze Wisły Płock nigdy w żaden sposób nie podejmowały działań wymuszających grę swoich obecnych lub byłych zawodników w jakichkolwiek reprezentacjach i nie wyobrażają sobie, aby mogło się to stać w przyszłości" - czytamy w oświadczeniu.

Sytuację skomentował też prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek.

Reprezentacja Polski w eliminacjach Euro 2020

Niedzielny mecz Polska - Łotwa zakończył się zwycięstwem biało-czerwonych 2:0 po golach Roberta Lewandowskiego i Kamila Glika.Warto dodać, że przy trafieniu "Lewego" asystę zanotował właśnie Reca.

Kadra Jerzego Brzęczka po dwóch meczach eliminacji Euro 2020 ma na koncie dwa zwycięstwa i prowadzi w tabeli grupy G.

MEMY PO MECZU POLSKA - ŁOTWA:

RadioZET.pl/AN