Zamknij

Dymisja przyjęta! Brzęczek nie jest już trenerem Wisły Kraków

03.10.2022 09:24

Jerzy Brzęczek przestał pełnić funkcję trenera pierwszego zespołu Wisły Kraków. Klub przekazał informację w oficjalnym komunikacie.

Jerzy Brzęczek
fot. Artur Barbarowski/East News

"Dymisja szkoleniowca została przyjęta przez władze Klubu" - czytamy w oświadczeniu.

Wisła Kraków. To koniec Jerzego Brzęczka

Jak przekazała dalej Wisła Kraków, "trenerskie stery Białej Gwiazdy Jerzy Brzęczek przejął 14 lutego 2022 roku, by już tydzień później zadebiutować w roli szkoleniowca drużyny z R22 podczas ligowego meczu z Górnikiem Łęczna. Były selekcjoner reprezentacji Polski poprowadził Wisłę łącznie w 27 oficjalnych spotkaniach. Informacje na temat kształtu sztabu szkoleniowego podamy w osobnym komunikacie. Trenerze! Dziękujemy za pracę na rzecz Białej Gwiazdy!".

loader

Wisła Kraków, która w poprzednim sezonie spadła z Ekstraklasy do I ligi, wygrała w tym sezonie zaledwie 5 z 12 meczów ligowych i zajmuje dopiero 10. miejsce w tabeli.

Przypomnijmy, że praca z zespołem Białej Gwiazdy była dla Brzęczka pierwszą od czasu zwolnienia z funkcji trenera reprezentacji Polski. Z kadrą szkoleniowiec pożegnał się w styczniu 2021 roku. Zastąpił go Paulo Sousa. Obecnym trenerem biało-czerwonych jest Czesław Michniewicz.

RadioZET.pl