Zamknij

Brzęczek poprowadzi kadrę? Media: Jest już po rozmowach

11.01.2022 16:13
Jerzy Brzęczek
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Jerzy Brzęczek wraca na ławkę trenerską. Jak dowiedział się serwis WP Sportowe Fakty, były selekcjoner reprezentacji Polski ma objąć kadrę Kosowa.

Jerzy Brzęczek niespełna rok temu został zwolniony z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski. Od tego czasu były szkoleniowiec biało-czerwonych był łączony z klubami PKO Ekstraklasy, czy choćby z ligi austriackiej, ale finalnie nie zdecydował się poprowadzić żadnej drużyny. Aż do teraz. Po tym, gdy Jagiellonia Białystok postawiła na Piotra Nowaka, wydawało się, że przerwa Brzęczka od piłki nożnej potrwa dłużej.

Okazuje się, że 50-latek wkrótce obejmie inną drużynę narodową. Jak przekazał portal WP Sportowe Fakty, Jerzy Brzęczek odbył rozmowę z federacją Kosowa i znalazł się w ścisłym gronie faworytów od objęcia tamtejszej reprezentacji.

Brzęczek selekcjonerem Kosowa?

Jeszcze kilka dni temu dziennik "Koha Ditore" twierdził, że posadą zainteresowany jest Adam Nawałka, ale po krótkim czasie sam zainteresowany zdementował informacje. Po śledztwie polskich mediów ustalono, że kosowscy dziennikarze nie mieli na myśli Nawałki, a właśnie Brzęczka.

Kosowo zajęło ostatnie miejsce w grupie el. MŚ 2022. Zespół musiał uznać wyższość Hiszpanii, Szwecji, Grecji, a także Gruzji.

RadioZET.pl