Zamknij

Piłkarze Brazylii zaatakowani. Kibice oślepiali ich laserem i obrzucili bananami

Paweł Żurek
28.09.2022 08:03

Richarlison podczas meczu Brazylii z Tunezją został zaatakowany przez kibiców - rasistów. W stronę napastnika Tottenhamu rzucono bananem z trybun. -Wstyd. Ciężko patrzeć na takie zachowania – powiedział po meczu kapitan Brazylijczyków Thiago Silva.

Piłkarze Brazylii zaatakowani. Kibice oślepiali ich laserem i obrzucili bananami
fot. ANNE-CHRISTINE POUJOULAT/AFP/East News

Richarlison w meczu z Tunezją zdobył gola na 2:0. Brazylijczycy zdecydowanie zdominowali rywala z Afryki, za co w niedopuszczalny sposób mścili się kibice obecni na trybunach Parc des Princes. Canarinhos byli dwukrotnie oślepiani laserami, przez co sędzia meczu musiał wstrzymać grę. Do tego zawodnik Tottenhamu - Richarlison – stał się ofiarą rasistowskiego ataku.

"Niestety. Z trybun rzucono banana w Richarlisona, strzelca drugiego gola. Federacja wzmacnia swoje stanowisko w sprawie zwalczania rasizmu i odrzuca wszelkie zachowania tego typu" – napisano na stronie brazylijskiego związku piłki nożnej.

Głos w sprawie zabrał też kapitan Canarinhos, Thiago Siva. - Wstyd. Ciężko patrzeć na takie zachowania. Niestety wygląda na to, że mentalności tych ludzi nie da się zmienić. Mam nadzieję, że kiedyś zrozumieją, że rasizm nie działa i muszą się zmienić. Póki co, niestety, ludzie tak będą się zachowywali – powiedział zawodnik Chelsea.

Brazylia pokonała Tunezję 5:1. Był to ostatni sparing Canarinhos przed wyjazdem na mundial.

RadioZET.pl/PAB