Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ma 45 lat, waży 115 kg. Bramkarz Sutton zatrzyma Arsenal?

01.02.2017 08:00
sport

Pamiętacie powiedzenie: "gruby na bramkę"? Ta zasada wciąż obowiązuje, i to nie tylko na podwórku, ale także w... piątej lidze angielskiej. Tak przynajmniej można wnioskować patrząc na golkipera Sutton United, Wayne'a Shawa.

Wayne Shaw fot. Twitter
Zagłosuj

Czy Sutton United wyeliminuje Arsenal z Pucharu Anglii?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Shaw ma wszystko, by... nie być sportowcem. Nawet jak na bramkarza, jest już wiekowy - ma 45 lat. To jednak nie wszystko - jego postura w żadnym stopniu nie przypomina atlety, a bardziej... fana fast foodów. Golkiper waży 115 kilogramów i choć pełni rolę rezerwowego, wciąż jest w dobrej formie. Kilka razy udowodnił, że nadal można na niego liczyć.

Wayne Shaw świetnie się bawi i nie zamierza kończyć kariery. Nie lubi tylko, gdy ktoś śmieje się z jego tuszy. Trzy lata temu postanowił spacyfikować kibiców rywali, którzy z niego drwili. Do bójki nie doszło, a wiekowy bramkarz zapłacił za to rozwiązaniem kontraktu. Do drużyny wrócił rok później.

45-latek ma jednak niewielkie szanse, by zagrać przeciwko Arsenalowi. Pierwszym golkiperem Sutton jest Ross Warner.

Historyczne rozgrywki

Sutton United, obok Lincoln City, jest największą sensacją tegorocznej edycji Pucharu Anglii. W całej historii tych rozgrywek nigdy nie było sytuacji, w której do piątej rundy dotarły aż dwa zespoły spoza czterech zawodowych lig. Sutton wyeliminowali w 1/16 finału Leeds United, a Lincoln lidera Championship, Brighton.

W 1/8 finału Pucharu Anglii obie półamatorskie ekipy trafiły na przedstawicieli Premier League, ale to Sutton może być bardziej zadowolone, bo dla tego klubu rywalizacja z Arsenalem będzie wielkim świętem. Lincoln City zmierzy się z Burnley.

Mecze piątej rundy odbędą się w dniach 17-20 lutego.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/KS

Oceń