Ma 45 lat, waży 115 kg. Bramkarz Sutton zatrzyma Arsenal?

Krzysztof Sobczak
01.02.2017 08:00
Wayne Shaw
fot. Twitter

Pamiętacie powiedzenie: "gruby na bramkę"? Ta zasada wciąż obowiązuje, i to nie tylko na podwórku, ale także w... piątej lidze angielskiej. Tak przynajmniej można wnioskować patrząc na golkipera Sutton United, Wayne'a Shawa.

Zagłosuj

Czy Sutton United wyeliminuje Arsenal z Pucharu Anglii?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Shaw ma wszystko, by... nie być sportowcem. Nawet jak na bramkarza, jest już wiekowy - ma 45 lat. To jednak nie wszystko - jego postura w żadnym stopniu nie przypomina atlety, a bardziej... fana fast foodów. Golkiper waży 115 kilogramów i choć pełni rolę rezerwowego, wciąż jest w dobrej formie. Kilka razy udowodnił, że nadal można na niego liczyć.

Zobacz także

Wayne Shaw świetnie się bawi i nie zamierza kończyć kariery. Nie lubi tylko, gdy ktoś śmieje się z jego tuszy. Trzy lata temu postanowił spacyfikować kibiców rywali, którzy z niego drwili. Do bójki nie doszło, a wiekowy bramkarz zapłacił za to rozwiązaniem kontraktu. Do drużyny wrócił rok później.

45-latek ma jednak niewielkie szanse, by zagrać przeciwko Arsenalowi. Pierwszym golkiperem Sutton jest Ross Warner.

Historyczne rozgrywki

Sutton United, obok Lincoln City, jest największą sensacją tegorocznej edycji Pucharu Anglii. W całej historii tych rozgrywek nigdy nie było sytuacji, w której do piątej rundy dotarły aż dwa zespoły spoza czterech zawodowych lig. Sutton wyeliminowali w 1/16 finału Leeds United, a Lincoln lidera Championship, Brighton.

W 1/8 finału Pucharu Anglii obie półamatorskie ekipy trafiły na przedstawicieli Premier League, ale to Sutton może być bardziej zadowolone, bo dla tego klubu rywalizacja z Arsenalem będzie wielkim świętem. Lincoln City zmierzy się z Burnley.

Mecze piątej rundy odbędą się w dniach 17-20 lutego.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/KS