Włoski bramkarz podpisał kontrakt i wraca do gry w wieku... 75 lat

Krzysztof Sobczak
15.03.2018 14:44
Lamnerto Boranga
fot. Twitter

Karierę piłkarską rozpoczynał w latach 60. i ani myśli jej kończyć. Lamberto Boranga, były bramkarz m.in. Perugii, Fiorentiny i Parmy, w wieku 75 lat podpisał kontrakt z drużyną z ligi regionalnej, Marottese.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

O golkiperze, który za nic ma upływający czas, mówią całe Włochy. Boranga urodził się w 1942 roku, w Serie A rozegrał 112 meczów, a debiutował w sezonie 1966/1967, czyli ponad pół wieku temu. Kilkukrotnie przerywał karierę - najpierw mając 50 lat, następnie 66, a potem 68. Po raz ostatni w oficjalnym meczu zagrał w 2015 roku.

Zobacz także

Przed kilkoma dniami Boranga podpisał jednak kolejny kontrakt i zapowiedział powrót do gry. Obecnie ma 75 lat.

- Jestem pewny, że kiedy wrócę na boisko będę czuł te same emocje jak wtedy, kiedy debiutowałem w Serie A, niezależnie od klasy rozgrywkowej. Piłka nożna zawsze będzie w moim życiu, nawet jeżeli obecnie więcej czasu poświęcam lekkoatletyce - mówi wiekowy golkiper.

Sportowiec wielowymiarowy

Lamberto Boranga całe swoje życie podporządkował sportowi. Kiedy nie grał w piłkę, uprawiał lekkoatletykę. I to z jakim skutkiem! Jest rekordzistą świata w kategorii powyżej 65 lat (11,26 m), a sukcesy odnosił także w skoku wzwyż i skoku w dal. Oczywiście w odpowiednich kategoriach.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

75-latkowi zazdrościmy formy fizycznej i życzymy powodzenia w nowym klubie.

RadioZET.pl/Polsat Sport/KS