LM: Real udzielił BVB surowej lekcji futbolu. Trudna sytuacja Niemców

26.09.2017 22:35

Cristiano Ronaldo uczcił swój jubileusz dwoma trafieniami, a jego Real Madryt pokonał w drugiej kolejce Ligi Mistrzów Borussię Dortmund 3:1. Całe spotkanie w barwach niemieckiej drużyny rozegrał Łukasz Piszczek.

Borussia - Real fot. PAP/EPA

Po porażce w pierwszej serii gier z Tottenhamem BVB była w trudnej sytuacji. Musiała pokonać broniący tytułu Real Madryt, by utrzymać dystans do Hiszpanów oraz do Anglików. To się jednak nie udało.

Po 45 minutach "Królewscy" prowadzili 1:0 po trafieniu Garetha Bale'a. W drugiej części sprawy w swoje ręce wziął rozgrywający 400. mecz w barwach Realu Cristiano Ronaldo, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Honorowego gola dla Niemców zdobył Aubameyang.

Co ciekawe, Real nie jest już samodzielnym liderem grupy H, gdyż dokładnie takim samym dorobkiem zarówno punktowym (6), jak i bramkowym (6-1) dysponuje Tottenham. Anglicy we wtorek 3:0 pokonali na wyjeździe APOEL Nikozja, a hat-trickiem popisał się Harry Kane.

Całą relację możecie przeczytać poniżej.

22:38

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na kolejne relacje.

22:37

KONIEC MECZU! Real zasłużenie pokonał Borussię 3:1.

22:36

90+3 min. Gospodarze walczą o jeszcze jednego gola, ale Real nie dopuszcza do strzałów.

22:33

90 min. Piszczek uprzedził Asensio. Mogło być 4:1.

22:32

89 min. Błąd Piszczka, po którego podaniu piłka odbiła się od kolegi i trafiła pod nogi Asensio. Hiszpan był sam na sam z bramkarzem, ale nie zdołał go pokonać.

22:31

88 min. Piszczek próbował pokonać Navasa strzałem głową z ok... 16 metrów. W rzeczywistości było to jednak jedynie powstrzymanie kontry rywala.

22:28

85 min. Bale leży na boisku i od razu jest zmiana. Walijczyk narzeka chyba na skurcze. W jego miejsce wchodzi Lucas Vazquez.

22:26

83 min. Celny strzał Aubameyanga, ale wprost w Navasa.

22:22

79 min. RONALDO! Kolejny gol Portugalczyka i Real prowadzi już 3:1!

22:21

78 min. Dahoud przeciął kontrę Realu.

22:19

76 min. Zmiany w obu drużynach.

W Realu pojawia się joker w talii Zidane'a Marco Asensio w miejsce Isco.

W BVB wchodzi Pulisić za Goetze.

22:18

75 min. Z najwyższym trudem broni Burki strzał Isco.

22:17

74 min. Mnóstwo dośrodkowań graczy BVB. Tym razem próbował Philipp, ale znów nieprecyzyjnie.

22:15

72 min. Tak ten mecz wygląda okiem fachowca. Nie sposób się nie zgodzić.

22:14

71 min. Isco miał świetną okazję, ale przestrzelił.

22:13

70 min. Bardzo ładna akcja Realu zakończona niedokładnym dośrodkowanie Carvajala. Wyjaśnia Piszczek.

22:11

68 min. Za mocna centra Philippa do "Auby". Coraz większa przewaga Borussii.

22:10

67 min. Kolejne genialne zagranie Goetze do Aubameyanga, ten trącił piłkę, ale trafił w boczną siatkę.

22:08

65 min. Bale padł w polu karnym po wślizgu Sokratisa, ale jedenastki nie ma. Czysta, choć bardzo ryzykowna interwencja Greka.

22:07

64 min. W ostatniej chwili Nacho wybił piłkę spod nóg Goetze.

22:06

63 min. Szybko wpisał się do protokołu Weigl. Żółta kartka dla Niemca po faulu na Ronaldo.

22:05

62 min. "Auba" wpadł w szesnastkę gości, ale... zgubił piłkę przy próbie minięcia Navasa. W odpowiedzi szczęścia próbował Modrić.

22:04

60 min. Podwójna zmiana w BVB - boisko opuszczają Toljan i Sahin, a pojawiają się na nim Weigl oraz Dahoud. Borussia przechodzi na grę trzema obrońcami.

22:03

60 min. Mocne uderzenie Jarmolenki z dystansu, jednak Navas spokojnie broni. Wcześniej dobrą interwencją popisał się też Ramos, który uprzedził Aubameyanga.

22:02

59 min. Dobra interwencja Piszczka, który zdjął piłkę z nogi Ronaldo.

22:01

58 min. Celny, ale zbyt lekki strzał Nacho po centrze z rzutu wolnego Kroosa.

21:59

56 min. Wygląda na to, że obie drużyny zdecydowały się na wymianę ciosów - BVB musi gonić wynik, Real próbuje podwyższyć.

21:57

54 min. Jest odpowiedź! Aubameyang strzela na 1:2!

21:56

53 min. Żółta kartka dla Topraka.

21:56

52 min. Borussia jest w trudnej sytuacji. Na ten moment po dwóch meczach jest bez punktu, a Real i Tottenham, który aktualnie prowadzi z APOELEM 1:0, uciekają - mają po 6 pkt.

21:53

49 min. 2:0! RONALDO trafia w swoim 400. meczu w barwach Realu! A Bale do gola dokłada asystę.

21:50

46 min. Ależ okazja BVB! Goetze doskonale znalazł Jarmolenkę, a ten zamiast strzelać próbował dogrywać do kolegi. Wszystko przeciął Varane.

21:48

46 min. Obie drużyny bez zmian.

21:46

Wracamy na drugą połowę.

21:33

KONIEC pierwszej połowy. Borussia - Real 0:1. Wracamy za ok. kwadrans.

21:32

45+1 min. Ramos znalazł się niepilnowany na 7. metrze, jednak nie trafił w bramkę.

21:31

45 min. Arbiter doliczył 60 sekund do pierwszej połowy.

21:30

45 min. Kolejne uderzenie Ronaldo. Tym razem piłka minęła obrońców, ale również bramkę.

21:29

44 min. Tymczasem okazje miał Ronaldo, ale został zablokowany przez Topraka.

21:28

43 min. Gospodarze próbują starannie przygotować jeszcze jedną akcję.

21:26

40 min. Z rzutu wolnego uderzał Aubameyang, ale trafił w mur.

21:25

40 min. Kolejna kartka - tym razem ukarany Modrić.

21:24

39 min. Kartka dla Carvajala i znakomita okazja do strzału z rzutu wolnego z ok. 25 m.

21:23

38 min. Piękne podanie Piszczka do Aubameyanga. Niestety było minimalnie spóźnione i Gabończyk znalazł się na spalonym.

21:21

36 min. Bardzo niecelny strzał z dystansu Nuriego Sahina.

21:19

33 min. Carvajal w ostatniej chwili wybił piłkę spod nóg Aubameyanga.

21:18

33 min. Niewiele brakowało, by Sokratis oddał piłkę rywalom. Grek uratował się wślizgiem.

21:17

32 min. Mocne starcie Carvajala z Philippem, ale zdaniem sędziego nie było przekroczenia przepisów.

21:15

30 min. Zablokowany strzał Aubameyanga.

21:14

29 min. Żółtą kartką ukarany Bale. Walijczyk zdaniem sędziego zbyt mocno pracował rękami przy walce o górną piłkę z Sokratisem.

21:14

28 min. Borussia szuka sposobu na zagrożenie bramki Navasa, jednak "Królewscy" na razie mądrze się bronią i dobrze kontrują.

21:10

25 min. Varane zastopował dośrodkowanie Toljana.

21:09

24 min. Kolejny celny strzał Bale'a, tym razem wprost w Burkiego.

21:08

23 min. Nieudana akcja Borussii. Piłka w rękach Navasa.

21:06

21 min. Real próbuje pójść za ciosem. Na razie mają korner.

21:04

18 min. Co za gol! Gareth Bale trafia z powietrza pod poprzeczkę!! Ładna asysta Carvajala! 1:0 dla Realu!

21:01

16 min. Złe przyjęcie Isco po podaniu Ronaldo. To była niezła okazja do oddania strzału.

21:00

14 min. Powinno być 1:0! Po błędzie Isco Borussia wyszła trzech na jednego. Jarmolenko za wysoko zagrał do Aubameyanga, a strzał Philippa został wybity. Interweniujący Ramos zagrał piłkę ręką, jednak arbiter nie odgwizdał karnego.

20:57

11 min. Perfekcyjna interwencja Piszczka. Polak uprzedził Bale'a i zapobiegł utracie gola.

20:56

10 min. Znakomite podanie Kroosa do pędzącego prawą stroną Carvajala. Hiszpan wykorzystał złe ustawienie Toljana, przełożył na lewą nogę i oddał celny strzał, który jednak nie zaskoczył Burkiego.

20:54

9 min. Ryzykowna zabawa Navasa w polu karnym. Golkiper "Królewskich" szczęśliwie zwiódł jednak Aubameyanga.

20:52

7 min. Kolejna próba dalekiego podania za linię obrony Borussii. Do futbolówki biegł Bale, ale uprzedził go Burki.

20:52

7 min. Real na razie głęboko cofnięty, nie potrafi wymienić kilku celnych podań. Borussia stara się atakować wysokim pressingiem i szybko odbiera piłkę.

20:49

4 min. Fatalne podanie Carvajala. BVB miała okazję, jednak strzał Jarmolenki został zablokowany.

20:49

3 min. Płaskie wstrzelenie piłki w pole karne przez Toljana, ale dobrze interweniuje Ramos.

20:48

2 min. Za mocne podanie do Ronaldo i dobrze głową przed polem karnym interweniuje Burki.

20:47

1 min. Gospodarze szybko starają się zepchnąć rywala do defensywy.

20:45

Grają!

20:44

Spotkanie poprowadzi Holender Bjoern Kuipers. Za chwilę pierwszy gwizdek.

20:42

To będzie kolejny wyjątkowy dzień dla Cristiano Ronaldo, który po raz 400. założy dziś koszulkę Realu Madryt. Mini-jubileusz obchodzi także Łukasz Piszczek, dla którego będzie to 40. mecz w Lidze Mistrzów.

20:26

W drugim meczu grupy H APOEL Nikozja podejmie wicelidera Tottenham Hotspur.

20:16

Borussia zagra m.in. bez Reusa i Schuerrle, natomiast Real musi radzić sobie m.in. bez Benzemy czy Marcelo.

19:43

W drużynie gospodarzy od pierwszej minuty zagra reprezentant Polski Łukasz Piszczek. Są też znajdujący się w dobrej strzeleckiej formie Aubameyang i Philipp.

19:24

Na relację zapraszamy o 20:30, ale poznaliśmy już składy obu drużyn. Goście zagrają m.in. z Garethem Bale'm, a bez Marco Asensio. Na ławce mecz rozpocznie także bohater ostatniego spotkania ligowego z Alaves, Dani Ceballos.