Atak na piłkarzy Borussii to odwet za udział niemieckich samolotów w operacji w Syrii?

Andreas Nicolaides
12.04.2017 10:31
autokar Borussii Dortmund
fot. PAP/EPA

Dziennik "Sueddeutsche Zeitung" podał w środę, że autorzy listu znalezionego w pobliżu ładunków wybuchowych, które we wtorek eksplodowały w Dortmundzie koło autokaru piłkarzy Borussii, odnoszą się m.in. do udziału niemieckich samolotów Tornado w operacji w Syrii.

Zagłosuj

Czy Twoim zdaniem to był zamach terrorystyczny?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jednostronicowe pismo zawiera odniesienia do zamachu terrorystycznego na jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie z grudnia ubiegłego roku. Mowa jest w nim także o tym, że niemieckie samoloty Tornado uczestniczą w mordowaniu muzułmanów w kalifacie Państwa Islamskiego - czytamy na stronie internetowej "SZ". Pismo rozpoczyna się słowami "W imieniu Allaha łaskawego i miłosiernego" - pisze "SZ".

NOWE INFORMACJE W SPRAWIE WYBUCHU BOMB PRZY AUTOKARZE [NA ŻYWO]

Dlatego sportowcy i inni prominenci wśród Niemców i innych "narodów krzyżowców" znaleźli się na liście osób przeznaczonych na śmierć - podają autorzy pisma, które nie zostało podpisane.

Powołując się na ekspertów od islamu "SZ" zastrzega, że jest za wcześnie, by przesądzić o autentyczności pisma. Policja uważa, że nie można wykluczyć, iż sprawcy chcieli zostawić "fałszywy trop".

Do ataku przyznają się także Antyfaszyści (Antifa). Jak podała niemiecka agencja prasowa (DPA) znaleziono także drugie pismo, które było rozpowszechniane przez internet.

ZOBACZ ZDJĘCIA TUŻ PO EKSPLOZJI W DORTMUNDZIE:

RadioZET.pl/PAP/AN