Zamknij

Eksplozja przy autokarze Borussii, ranny piłkarz [ZDJĘCIA]

Andreas Nicolaides
11.04.2017 22:20
Borussia Dortmund
fot. PAP/EPA

Do eksplozji doszło tuż przy autokarze klubowym Borussii Dortmund, którym piłkarze mieli jechać na stadion Signal Iduna Park. Ładunek podłożony został na trasie pojazdu. Ranny został jeden piłkarz. Mecz Borussia - AS Monaco w ramach 1/4 finału Ligi Mistrzów został przełożony na środę na godz. 18.45.

Zagłosuj

Czy ma to związek z ostatnimi zamachami?

Liczba głosów:

22:20

O godz. 23.00 odbędzie się konferencja prasowa policji. Ładunki wyglądały ponoć tak, jakby podłożone zostały przez profesjonalistów.

21:51

Transmisja z meczu BVB - Monaco:

21:44

Piłkarze Borussii Dortmund wrócili do swoich domów, gracze Monaco pozostali na stadionie i wzięli udział w treningu.

21:31

Relacja bramkarza BVB mówi wiele:

21:30

Kibice zachowali się jak należy:

21:23

Kolejna informacja prosto od BVB - klub proponuje zwrot pieniędzy za kupione bilety:

21:19

Borussia zapewni dziś nocleg kibicom Monaco, którzy przybili na mecz. Klasa!

21:16

Warto odnotować, że będący na stadionie BVB kibice Monaco mocno wspierali swoich rywali, gdy dowiedzieli się o eksplozji.

21:11

Wg najświeższych informacji: 3 bomby pod autokarem BVB, po eksplozji w pojeździe popękały szyby - raniły Marca Bartrę, który trafił do szpitala (na szczęście nic poważnego mu się nie stało). Mecz przełożony na środę.

21:06

Kolejne zdjęcia autokaru BVB po wybuchu:

21:05

Zgodnie z informacjami policji, kibice opuszczający stadion póki co nie byli świadkami/uczestnikami podobnych incydentów.

21:02

Pęknęta szyba w autokarze BVB:

20:53

Mnóstwo informacji pojawia się w mediach. Pierwsze mówiły o bombie, kolejne o petardach. Najświeższe wyraźnie sugerują jednak na... zamach.

20:49

Co ze zdrowiem rannego Marka Bartry?

20:39

Informacje w sprawie eksplozji: dwie bomby w krzakach, jedna w aucie! Taką wiadomość przekazał Tomasz Smokowski na antenie Canal+.

20:37

OFICJALNIE: Mecz przełożony! Zostanie rozegrany jutro o godz. 18.45!

20:36

Coraz głośniej mówi się o trzech wybuchach...

20:33

Czekamy na kolejne informacje w sprawie wybuchu przy autokarze BVB.

Jak poinformowały niemieckie media, piłkarzem, który ucierpiał w wyniku wybuchu, jest Marc Barta. To efekt eksplozji jednej z szyb w autokarze. Na szczęście szybko opuścił szpital. Na szczęście nie doznał poważnych obrażeń.

Do całego zdarzenia odniósł się Łukasz Piszczek. - Jak przejeżdżaliśmy obok miedzy autami a płotem wybuchła bomba. Wszystko ok. Bartra ma rozcięta rękę. W szpitalu - napisał Tomaszowi Włodarczykowi z "Przeglądu Sportowego".

RadioZET.pl/AN