Eksplozja przy autokarze Borussii, ranny piłkarz [ZDJĘCIA]

11.04.2017 22:20

Do eksplozji doszło tuż przy autokarze klubowym Borussii Dortmund, którym piłkarze mieli jechać na stadion Signal Iduna Park. Ładunek podłożony został na trasie pojazdu. Ranny został jeden piłkarz. Mecz Borussia - AS Monaco w ramach 1/4 finału Ligi Mistrzów został przełożony na środę na godz. 18.45.

Borussia Dortmund fot. PAP/EPA
Zagłosuj

Czy ma to związek z ostatnimi zamachami?

22:20

O godz. 23.00 odbędzie się konferencja prasowa policji. Ładunki wyglądały ponoć tak, jakby podłożone zostały przez profesjonalistów.

21:51

Transmisja z meczu BVB - Monaco:

21:44

Piłkarze Borussii Dortmund wrócili do swoich domów, gracze Monaco pozostali na stadionie i wzięli udział w treningu.

21:31

Relacja bramkarza BVB mówi wiele:

21:30

Kibice zachowali się jak należy:

21:23

Kolejna informacja prosto od BVB - klub proponuje zwrot pieniędzy za kupione bilety:

21:19

Borussia zapewni dziś nocleg kibicom Monaco, którzy przybili na mecz. Klasa!

21:16

Warto odnotować, że będący na stadionie BVB kibice Monaco mocno wspierali swoich rywali, gdy dowiedzieli się o eksplozji.

21:11

Wg najświeższych informacji: 3 bomby pod autokarem BVB, po eksplozji w pojeździe popękały szyby - raniły Marca Bartrę, który trafił do szpitala (na szczęście nic poważnego mu się nie stało). Mecz przełożony na środę.

21:06

Kolejne zdjęcia autokaru BVB po wybuchu:

21:05

Zgodnie z informacjami policji, kibice opuszczający stadion póki co nie byli świadkami/uczestnikami podobnych incydentów.

21:02

Pęknęta szyba w autokarze BVB:

20:53

Mnóstwo informacji pojawia się w mediach. Pierwsze mówiły o bombie, kolejne o petardach. Najświeższe wyraźnie sugerują jednak na... zamach.

20:49

Co ze zdrowiem rannego Marka Bartry?

20:39

Informacje w sprawie eksplozji: dwie bomby w krzakach, jedna w aucie! Taką wiadomość przekazał Tomasz Smokowski na antenie Canal+.

20:37

OFICJALNIE: Mecz przełożony! Zostanie rozegrany jutro o godz. 18.45!

20:36

Coraz głośniej mówi się o trzech wybuchach...

20:33

Czekamy na kolejne informacje w sprawie wybuchu przy autokarze BVB.

Jak poinformowały niemieckie media, piłkarzem, który ucierpiał w wyniku wybuchu, jest Marc Barta. To efekt eksplozji jednej z szyb w autokarze. Na szczęście szybko opuścił szpital. Na szczęście nie doznał poważnych obrażeń.

Do całego zdarzenia odniósł się Łukasz Piszczek. - Jak przejeżdżaliśmy obok miedzy autami a płotem wybuchła bomba. Wszystko ok. Bartra ma rozcięta rękę. W szpitalu - napisał Tomaszowi Włodarczykowi z "Przeglądu Sportowego".

RadioZET.pl/AN

Oceń