Borussia - Bayern: Bayern górą w hicie kolejki, gol Lewandowskiego!

04.11.2017 20:30
Bayern

W hicie 11. kolejki Bundesligi lepsi okazali się Bawarczycy, którzy pokonali gospodarzy 3:1.Jedną z bramek dla Bayernu strzelił Robert Lewandowski.

RELACJA NA ŻYWO. Treść odświeża się automatycznie co 60 sekund

Od początku meczu Bayern dyktował tempo gry. Chociaż gospodarze postawili na mocny pressing, Bawarczycy zgasili ich zapał strzelając dwie bramki. Po przerwie Borussia coraz śmielej pozwalała sobie na ataki, ale wciąż nie potrafili zamienić okazji na gole. W 67. minucie Alaba dośrodkował w pole karne, a piłka wylądowała w siatce. Z początku wydawało się, że futbolówkę musnął Lewandowski, ale ostatecznie gola przyznano Austriakowi. Gospodarze nie stracili nadziei i w końcu ich starania zostały nagrodzone. Castro podał do Bartry w pole karne, a ten mocnym strzałem skierował piłkę do siatki. Jednak gol zdobyty przez BVB przyszedł za późno i zawodnikom nie starczyło czasu na odrobienie strat. Bayern pokonał Borussię i umocnił się na pozycji lidera. Z kolei dortmundczycy spadli na trzecią pozycję i do drugiego Lipska tracą dwa punkty, a do Bawarczyków ich strata zwiększyła się do sześciu oczek.