Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Stanowczy wpis Bońka. PZPN wreszcie zajmie się kibolami?

02.05.2018 22:19
sport

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek zapowiedział złożenie wniosku do prokuratury w związku z wydarzeniami, do jakich doszło podczas finału Pucharu Polski Arka Gdynia - Legia Warszawa. Były piłkarz m.in. Juventusu i Romy dodał, iż nie zamierza już rozmawiać z kibolami.

Race w sektoze Arki fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/EASTNEWS

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Jako PZPN zawiadomimy prokuraturę o prawdopodobnym popełnieniu przestępstwa, bo uważam, że kibice Arki zaczęli strzelać z nie wiadomo czego. Uszkodzeniu uległy telebimy i dach... Jeżeli te strzały doleciałyby do kibiców Legii, to mówilibyśmy o zagrożeniu życia. Zero tolerancji z naszej strony - powiedział Boniek w pomeczowym wywiadzie dla stacji Polsat Sport.

- Podczas tego spotkania było normalne strzelanie w stronę kibiców. Rozmawiałem już z przedstawicielami Wydziału Dyscypliny i w czwartek chcę mieć zawiadomienie do prokuratury. Pięć czy sześć osób z sektora Arki strzelało do ludzi - podkreślił Boniek.

Boniek zapowiada walkę z kibolami

Jeszcze bardziej stanowcze zdanie prezes PZPN wyraził za pośrednictwem Twittera.

"Nic o nas bez nas? - za mną skończyliście rozmawiać. Nie mam pewności, że ci, którzy ze mną rozmawiają, potem strzelają do ludzi! Game over!" - zapowiedział Boniek.

Trzymamy kciuki, aby za słowami poszły czyny, bo nie chcemy oglądać takich obrazków, jakie miały miejsce podczas finału Pucharu Polski. To nie tylko strzelanie w kierunku sektora fanów Legii, ale także rzucanie rac na murawę oraz pokazy pirotechniczne powodujące ogromne zadymienie stadionu i przerwanie meczów.

Legia Warszawa i Arka Gdynia mogą spodziewać się kar. Posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej PZPN odbędzie się w czwartek.

Puchar Polski wywalczyła Legia po zwycięstwie z Arką 2:1.

RadioZET.pl/PAP/KS

Oceń