Boniek zabrał głos ws. przyszłości Brzęczka. "Nie będę się ośmieszał"

11.09.2019 10:09
Zbigniew Boniek
fot. PAP/EPA

Po meczu Polska - Austria wielu kibiców domagało się dymisji Jerzego Brzęczka ze stanowiska trenera reprezentacji Polski. Głos w sprawie przyszłości selekcjonera zabrał prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Okazuje się, że Jerzy Brzęczek może być spokojny o swoją posadę. Boniek w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" przyznał bowiem, że nie myśli o zwalnianiu trenera.

Brzęczek nie zostanie zwolniony

- Jestem prezesem po to, by pomagać trenerowi, którego przecież sam wybrałem. Nie będę się ośmieszał, obwiniając go o wszystko. Żyjemy w czasach hejtu, ale to nie znaczy, że ja mam się zachowywać jak hejter - powiedział prezes PZPN.

Niektórzy kibice domagali się zwolnienia Brzęczka nie tyle z powodu słabych wyników, co kiepskiego stylu gry reprezentacji Polski. Do tej pory selekcjonera broniły rezultaty - na otwarcie eliminacji Euro 2020 wygrał cztery kolejne mecze, potem przyszły jednak wpadki - porażka 0:2 ze Słowenią i remis 0:0 z Austrią.

Mimo dwóch meczów z rzędu bez zwycięstwa, Polska pozostała liderem tabeli swojej grupy el. Euro 2020. Druga Słowenia ma dwa punkty mniej, trzecia Austria traci do biało-czerwonych trzy "oczka".

Eliminacje Euro 2020: Grupa G - TABELA i wyniki "polskiej"

RadioZET.pl/Sport.pl/AN