Zamknij

Boniek o planach reprezentacji: Rozmawiamy z federacją Brazylii

Krzysztof Sobczak
09.10.2017 19:26
Zbigniew Boniek i Adam Nawałka
fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Zbigniew Boniek na konferencji prasowej uchylił rąbka tajemnicy o najbliższych planach reprezentacji Polski. Prezes PZPN potwierdził m.in., że prowadzone są rozmowy z federacją Brazylii nt. meczu towarzyskiego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Po zwycięstwie z Czarnogórą w PZPN od razu rozpoczęto nowy etap - misję mundial 2018. Zaraz po spotkaniu sekretarz związku Maciej Sawicki przyznał, że przed mistrzostwami świata drużyna narodowa rozegra sześć sparingów, wszystkie w Polsce. Więcej szczegółów zdradził w poniedziałek Boniek.

Zobacz także

- Naszym celem jest granie z zespołami z najwyższej półki. Chcemy pojechać na Stadion Śląski, żeby docenić, co tam zrobiono. Nie ma tu żadnej awersji z naszej strony. Prowadzimy rozmowy z różnymi federacjami - przyznał prezes PZPN. Potwierdził przy tym, że PZPN prowadzi rozmowy ws. meczu towarzyskiego z Brazylią. Ten miałby się odbyć właśnie w Chorzowie w marcu.

- Zamierzamy w towarzyskich meczach zastosować pewne eksperymenty, sprawdzić różne warianty taktyczne, dać również szansę nowym piłkarzom. Mamy pomysły, żeby zagrać w innych ustawieniach. To będzie świetna okazja, żeby się sprawdzić z silnymi rywalami prezentującymi inny styl gry. Ostatnio graliśmy tylko z drużynami z Europy, teraz chcemy zmierzyć się z zespołami, które preferują inny styl - komentował selekcjoner Adam Nawałka.

Budowanie kadry na mundial rozpocznie się już w listopadzie, kiedy biało-czerwoni zmierzą się towarzysko z Urugwajem i z Meksykiem. Wówczas trener Nawałka będzie musiał m.in. znaleźć alternatywę dla kontuzjowanego Łukasza Piszczka.

RadioZET.pl/PAP/KS